Przesyłanie plików

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Sjebek
Posty: 14
Rejestracja: 10 maja 2004 00:00

Przesyłanie plików

Post autor: Sjebek »

Czy ma ktoś jakiś pomysł na przesłanie pliku poprzez DataSocket ??
Czy moze nie ma takiej mozliwosci i trzeba sie w FTP bawic ???
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Przesyłanie plików

Post autor: Mikrobi »

[quote="Sjebek"]Czy ma ktoś jakiś pomysł na przesłanie pliku poprzez DataSocket ?? Czy moze nie ma takiej mozliwosci i trzeba sie w FTP bawic ???[/quote] FTP jest właśnie protokołem do przesylania plików . Co do przesyłania plików a raczej danych przez DS: zależy co chcesz przesyłać. W przykładach dotyczących Data Socket jest przesyłanie obrazków, nie ma większych problemów z przesyłaniem klastrów czy tablic.
pozdrawiam Mikrobi
Sjebek
Posty: 14
Rejestracja: 10 maja 2004 00:00

Post autor: Sjebek »

Ja wiem ze FTP sluży do przesyłania plików, ale ja bym musial stworzyc caly serwer FTP w labview (darmowe odpadaja, koniecznie musi byc w LabVIEW), a mialem nadzieje ze jest jakas łątwiejsza droga. Musze przeslac plik PowerPointa(a wzasadzie udostepnic go dla kilku komputerow w sieci)
Jesli ktos ma jakies sugestie ........
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Mail

Post autor: bogdani »

Można jeszcze spróbować to wysłać mailem.
Można do tego wykorzystać OpenG Internet Connectivity Tools. Jest tam OGIC_SMTP do wysyłania poczty i OCIG_POP do odbierania poczty.
bogdani
Ostatnio zmieniony 11 sie 2004 09:33 przez bogdani, łącznie zmieniany 1 raz.
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Post autor: Mikrobi »

[quote="Sjebek"]Ja wiem ze FTP sluży do przesyłania plików, ale ja bym musial stworzyc caly serwer FTP w labview (darmowe odpadaja, koniecznie musi byc w LabVIEW), a mialem nadzieje ze jest jakas łątwiejsza droga. Musze przeslac plik PowerPointa(a wzasadzie udostepnic go dla kilku komputerow w sieci) Jesli ktos ma jakies sugestie ........[/quote] Rozwiązanie 1. Jeśli masz udostępnić plik z PP-ta to zapisz go jako plik *.htm a na konkretnych komputerach uruchom poprostu vi'a który zawiera kontrolkę ActiveX Internet Explorera z podaną określoną lokalizacją. dalej pozostaje kwesta gdzie ten plik ma siedzieć. Dobrze by bylo gdyby to było twoje konto i katalog public_html, czyli znowu ftp :)
Rozwiązanie 1.a :) Zapisujesz prezentację jako *.htm.
Robisz vi który zawiera kontrolkę ActiveX z przeglądarką otwierającą lokalnie twój plik. Z menu Tools>> WebPublishing Tools i publikujesz swój panel.
Na pozostałych komputerach te same vi'je z przeglądarką ale z adresem twojego komputera i vi'ja. Problem jednak z dostępem z wielu komputerów na raz...
:?
to taka sugestia na wieczór ale gdzieś miałem fajny serwer FTP w LabVIEW - jeśli go jutro wykopię to dam znać.
pozdrawiam Mikrobi
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Post autor: Mikrobi »

[quote="Sjebek"]Ja wiem ze FTP sluży do przesyłania plików, ale ja bym musial stworzyc caly serwer FTP w labview (darmowe odpadaja, koniecznie musi byc w LabVIEW), a mialem nadzieje ze jest jakas łątwiejsza droga. Musze przeslac plik PowerPointa(a wzasadzie udostepnic go dla kilku komputerow w sieci) Jesli ktos ma jakies sugestie ........[/quote]
:lol:
:lol:
:lol:
http://openg.org/tiki/tiki-index.php?pa ... ttachments
Panowie z OpenG zrobili klienta FTP (upload/download)
Życzę powodzenia w walce.
pozdrawiam Mikrobi
Sjebek
Posty: 14
Rejestracja: 10 maja 2004 00:00

Post autor: Sjebek »

Mokrobi bylo by super jakbys ten serwer FTP w labview znalazl,bo wtedy juz bym mial wszystko czego by mi potrzeba tzn, serwer ktory by udostepnial i klient FTP ktory by pobral plik, pozniej obrobil dane i koniec
Sjebek
Posty: 14
Rejestracja: 10 maja 2004 00:00

Post autor: Sjebek »

A co do rozwiazania 1 i 1a to raczej odpada mam juz aplikacje ktore steruja PowerPointem poprzez ActiveX
1 to program ktory ma rozsylac i sterowac
2 to program ktory ma odebrac prezentacje otworzyc i odbierajac informacje od programu 1 sterowac synchronicznie prezentacje.
Wszystko juz dziala tylko to przesylanie tej prezentacji po sieci, mysle ze uzyje FTP i bedzie spoko
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Post autor: Mikrobi »

[quote="Sjebek"]A Wszystko juz dziala tylko to przesylanie tej prezentacji po sieci, mysle ze uzyje FTP i bedzie spoko[/quote]
jeśli o takie rozwiazanie chodzi (przerzucenie plików) to istotnie lepiej bedzie przesyłać emailami z załacznikiem i odbierac.
Wysyłanie emaili masz w palecie Functions>>Communication>>SMTP Email odbieranie (POP) jest pod podanym wcześniej przeze mnie linkiem w OpenG - sugeruję więc raczej ten kierunek.
Jednak jesli się dokopię do serwera to dam znać.
pozdrawiam Mikrobi
Sjebek
Posty: 14
Rejestracja: 10 maja 2004 00:00

Post autor: Sjebek »

Emaile to raczej odpada, gdyz moj program zaklada prace 12 komputerow w siec lokalnej. Program serwer ma udostepnic wybrana prezentacje a kliencji pobrac ja wyswietlic synchronicznie a po pokazie wykasowac, wiec moze sie zdarzyc ze bedzie tylko siec lokalna, czyli bym musial jakos rozwiazac jeszcze problem uruchomienia serwera poczty na komputerze lokalnym. Wydaje mi sie jednak ze FTP bedzie lepszym rozwiazaniem.
Wlasnie wymyslilem kolejna opcje i juz ona dziala, tzn prezentacja jest na dysku sieciowym, po DataSocket przesyla polozenie wbranej prezentacji, komutery klienty kopiuja do TEMPA prezentacje, pozniej odtwarzaja ze swojego dysku po skonczeniu prezentacji zamyka PowerPointa i kasuje plik, na 2 komputerach dziala. Pozniej sprawdze na 12.
Mikrobi jak mial bys ten serwer FTP, to bym zrobil jeszcze jedna wersje z FTP i w zaleznosci ktora by im sie bardziej podobala
tomekw
Posty: 22
Rejestracja: 23 kwie 2004 00:00
Lokalizacja: Koziegłowy k/Poznania

Post autor: tomekw »

Dlaczego kolega nie zastosuje jednak DataSocket Server ?
Bardzo proste i szybkie rozwiazanie, przy rozwiazaniu smtp niewiem jak klienci poinformuja serwer, ze ma do nich wyslac mail'a, no chyba ze tcp ale mysle ze z DataSocket bedzie mniej zabawy. :)
Sjebek
Posty: 14
Rejestracja: 10 maja 2004 00:00

Post autor: Sjebek »

No ja wykorzystuje DataSocket Serwer, tylko ze nie wiem jak za pomoca tej technologi mozna przesylac pliki - czy jet to mozliwe, maile odpadaja bo musial bym stworzyc jeszcze serwer poczty w Labview (caly projekt za wyjatkiem blokowania klawiatury - to jest w C++; i myszy ma byc w labView), wiec albo udostepnienie na dysku sieciowym - tak juz mam i dziala dobrze, albo po FTP - tak bym chcial ale szukam jakiegos serwerka FTP - zeby podejrzec albo jak jest typu Open Surce zeby go uzyc

Pozdro
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Post autor: Mikrobi »

[quote="Sjebek"]No ja wykorzystuje DataSocket Serwer, tylko ze nie wiem jak za pomoca tej technologi mozna przesylac pliki - czy jet to mozliwe, maile odpadaja bo musial bym stworzyc jeszcze serwer poczty w Labview (caly projekt za wyjatkiem blokowania klawiatury - to jest w C++; i myszy ma byc w labView), wiec albo udostepnienie na dysku sieciowym - tak juz mam i dziala dobrze, albo po FTP - tak bym chcial ale szukam jakiegos serwerka FTP - zeby podejrzec albo jak jest typu Open Surce zeby go uzyc [/quote]
Mam sposób na przesłanie prezentacji przez DS. Prace w toku, publikacja jutro rano
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Post autor: Mikrobi »

Jest sposób na przesłanie prezentacji Power Pointa przez DataSocket. Polega on na konwersji slajdów prezentacji do plików graficznych i kolejne przesłanie ich przez DataSocket. Szczegóły w pdf'ie pod poniższym linkiem: http://layer.uci.agh.edu.pl/~mikrobi/la ... rPoint.pdf
[uwaga: plik ma jedynie charakter szkicu i od 16 sierpnia podlega ponownemu opracowaniu]
mam nadzieję że to pomoże
pozdrawiam Mikrobi
Ostatnio zmieniony 16 sie 2004 22:06 przez Mikrobi, łącznie zmieniany 1 raz.
Sjebek
Posty: 14
Rejestracja: 10 maja 2004 00:00

Post autor: Sjebek »

Mikrobi jestes wielki, ale to jest fajna sprawa jesli dana prezentacja nie ma w sobie zalaczonch filmow, lub jakis dziwnych nie standartowych animacji, podejrzewam ze w takim przypadku moj pomysl to jedyne rozwiazanie, ale Twoj pomysl jest super na proste prezentacje, jeszcze raz z gory dzieki.

Ps. Mikrobi nie masz tego serwerka FTP. Bo mam wene zrobic to jeszcze na FTP ale brak serwera FTp mnie ogranicza

Pozdro
ODPOWIEDZ