labview i teststand

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
gbr
Posty: 2
Rejestracja: 01 lut 2022 20:51
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

labview i teststand

Post autor: gbr »

Witam Wszystkich,
Niedawno na studiach miałem Labview, więc jakieś tam podstawy podstaw mam. Fajne, podoba mi się. W pracy inż używają głównie TestStand'a. I chciałbym się go nauczyć. Doradźcie mi proszę, czy jest możliwość zrobienia symulacji w labview np. zasilacz podaje napięcie a w teststand napisać sekwencje która odczytuje albo uruchamia ten zasilacz i są podane limity napięć i porówna je z napięciami właśnie z labview (oczywiście będzie PASS albo FAIL)?

Czy Certified LabVIEW Associate Developer i TestStanda warto robić? Jakie książki polecacie aby się nauczyć labview i teststanda? Czy youtube wystarcza? Jest trochę, ale po angielsku.

Proszę o rady
Awatar użytkownika
smiga
Administrator
Posty: 799
Rejestracja: 04 paź 2009 12:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2016
Lokalizacja: Słupsk

Re: labview i teststand

Post autor: smiga »

TestStand i LabView dogadują się bardzo dobrze, więc na pewno możesz zrobić to co chcesz.
Zerknij jeszcze na ten wątek - inne spojrzenie:
https://lavag.org/topic/22024-open-sour ... ent-135515
__ Arkadiusz Śmigielski, tel. 662 01 01 74___
ObrazekObrazekObrazek
gbr
Posty: 2
Rejestracja: 01 lut 2022 20:51
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Re: labview i teststand

Post autor: gbr »

dzięki za odpowiedź.
A literatura i te kursy to jakie?
Awatar użytkownika
smiga
Administrator
Posty: 799
Rejestracja: 04 paź 2009 12:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2016
Lokalizacja: Słupsk

Re: labview i teststand

Post autor: smiga »

Dobre książki są zwykle w j. angielskim (jest tego sporo w internecie). Szkolenia - polecam oryginalne od NI: LabVIEW core 1, 2,3 oraz Architecting Test Systems Using TestStand - powinno wystarczyć.
__ Arkadiusz Śmigielski, tel. 662 01 01 74___
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ