Zadanie rzut kostką. Proszę opomoc

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
karolina022_
Posty: 2
Rejestracja: 30 paź 2018 22:23
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Zadanie rzut kostką. Proszę opomoc

Post autor: karolina022_ »

Witam, piszę na forum ponieważ chciałabym uzyskać pomoc. Potrzebuję wykonać program w LabView. Oto polecenie:
Zaprojektuj VI, który symuluje rzut kostką z możliwymi wartościami od 1 do 6 i
zanotuj, ile razy dane spadają na każdą wartość.
Dane wejściowe określają, ile razy dane mają być odtwarzane, a wynik - tablicę
z liczbą przypadków, w których dane spadają na każdą wartość (może również mieć tablicę
z wynikami do weryfikacji). Używaj tylko rejestru przesuwnego.
Wskazówka: Użyj opcji Initialize Array, Index Array i Replace Array
Polecenie może nie być ujęte w sposób profesjonalny, ponieważ tłumaczyłam je z języka angielskiego.
Nie bardzo wiem od czego zacząć, także proszę o wskazówki.

Temat przeniesiono do odpowiedniego działu. Następnym razem proszę uważniej wybierać dział. Pitol
Awatar użytkownika
micard
Posty: 207
Rejestracja: 30 wrz 2011 11:28
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Kontakt:

Re: Zadanie rzut kostką. Proszę opomoc

Post autor: micard »

Zacznij od danych wejściowych: kontrolka z ilością rzutów. Potem jak we wskazówce - zainicjalizuj tabelę o zadanej wielkości.
Rejestr przesuwny sugeruje pętlę - petla for nada sie tu idealnie; umieść ja na diagramie, połącz z tabelą i skonfiguruj rejestr przesuwny.
Dalej podążaj za wskazówkami - w pętli umieść replace array i wykombinuj jak zastąpić zainicjalizowaną wartość nową wartością będącą losową liczbą naturalną z zakresu 1-6. Jak to Ci się uda - to ostatni stan rejestru przesuwnego jest tym, co jest oczekiwane na wyjściu.
ODPOWIEDZ