Strona 1 z 1

Problem z wczytaniem pliku stl, biały kształt

: 12 maja 2018 15:37
autor: Vega
Cześć, jestem średnio zaawansowanym użytkownikiem LabVIEW... Przynajmniej tak myślałam do teraz 8-} .
Od niedawna postanowiłam zacząć zabawę z przeglądaniem obiektów 3d i trafiłam na problem z wczytaniem stl. Po wybraniu pliku, pokazuje się biały kształt. Co zrobić aby dodać do niego cienie? Znalazłam rozwiązanie na innym forum, niestety u mnie nie działa, moja wersja LabVIEW to 2013.
Mam jeszcze jeden problem, niektóre pliki stl wczytują się z "cieniami" i moje pytanie brzmi: czy można tak ustawić kolor, aby z zewnątrz modelu był inny a wewnątrz inny?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Re: Problem z wczytaniem pliku stl, biały kształt

: 13 maja 2018 22:23
autor: PiDi
Od niedawna postanowiłam zacząć zabawę z przeglądaniem obiektów 3d i trafiłam na problem z wczytaniem stl. (...) Znalazłam rozwiązanie na innym forum, niestety u mnie nie działa, moja wersja LabVIEW to 2013.
Rozumiem, że sposób wczytywania przez Ciebie stl oraz wspomniane rozwiązanie znajduje się w każdej szklanej kuli dostępnej w dowolnym supermarkecie. Ale może jednak ułatwisz trochę zadanie pokazując jakiś kawałek kodu i link do tego forum? Przykładowy stl też byłby całkiem niegłupim pomysłem.

Generalnie z tego co się orientuję to stl nie zawiera żadnych informacji o kolorze czy "oświetleniu", to tylko czysty zapis geometrii. Więc nie do końca też rozumiem, czego oczekujesz - tym bardziej, że raz piszesz o dodawaniu cieni, a drugi raz że są jakieś "cienie".

Re: Problem z wczytaniem pliku stl, biały kształt

: 13 maja 2018 23:59
autor: jogurt_owocowy
niektóre pliki stl wczytują się z "cieniami"
Pliki STL nie "wczytują się z cieniami", bo ich nie zawierają, ale domyślnie są w taki sposób wyświetlane. Prawdopodobnie te, które pokazują się jako "biały kształt" oglądasz z płaskiej strony.
Skonfiguruj kontroler kamery dla kontrolki 3D Picture jak na rysunku poniżej i obróć widok za pomocą myszy - powinny nabrać kształtów. Zobacz przykład w załączniku STL Reading Example.zip.