Nastawianie mocy co pewien czas

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
kamil22
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2018 15:03
Wersja środowiska: LabVIEW 2015

Nastawianie mocy co pewien czas

Post autor: kamil22 »

Witam,
chciałbym stworzyć aplikację która będzie sterowała poborem mocy dla pewnego układu. Założenie jest takie aby można było ustawiać tę moc na przyszłość co 15 minut. Czyli np. dla daty 25.04.2018 godz 17:00 przypisane jest 500W a dla 17:15 już 400W. Chodzi mi o wskazówki jak zrealizować taki program. Myślałem o jakiejś tabelce gdzie w górnym wierszu będą na stałe daty a w dolnym będzie możliwość nastawienia mocy. Wartość tej mocy wysyłam po modbus-ie więc to już potrafię zrealizować.
Pozdrawiam :)
pawhan11
Posty: 67
Rejestracja: 21 wrz 2011 16:25
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Re: Nastawianie mocy co pewien czas

Post autor: pawhan11 »

Najprosciej to tablica czas+ wartosc, ewentualnie stworzyc przebieg np za caly dzien i potem go odtworzyc.
Załączniki
Untitled 1.vi
(10.32 KiB) Pobrany 365 razy
CLS - Certified LabVIEW Student
kamil22
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2018 15:03
Wersja środowiska: LabVIEW 2015

Re: Nastawianie mocy co pewien czas

Post autor: kamil22 »

Dziękuje za odpowiedź. Sprawdziłem rozwiązanie i rzeczywiście działa jednak chciałbym zapytać o coś jeszcze. Sterowanie za pomocą tej aplikacji ma odbywać się długotrwale czyli np. przez cały dzień lub kilka dni. Kłopotliwe staje się wtedy to ile okienek w tej tablicy trzeba utworzyć. Czy istnieje możliwość zapisu do pliku każdej kolejnej daty i danej a następnie odczytywanie ich i wysyłanie w odpowiednim momencie? Umożliwiłoby to korzystanie tylko z jednego okna w tabeli.
Pozdrawiam
pawhan11
Posty: 67
Rejestracja: 21 wrz 2011 16:25
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Re: Nastawianie mocy co pewien czas

Post autor: pawhan11 »

Nie ma problemu, pytanie ile zmian będzie w ciągu dnia i jak to ma dziać.
Możesz sobie np zrobić prosty interfejs do tworzenia tych przebiegów na cały dzień/tydzien/miesiac i wszystko ładnie i prosto poustawiac np na jakimś wykresie. Potem wygenerowac punkty zmiany i zapisać na dysk. Główna aplikacja wczytywałaby przed końcem dnia kolejny plik.
CLS - Certified LabVIEW Student
ODPOWIEDZ