Problem z płynnością działania aplikacji

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Paw Saw
Posty: 37
Rejestracja: 12 maja 2016 16:02
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Problem z płynnością działania aplikacji

Post autor: Paw Saw »

Witam,
Pracuję nad aplikacją testową i jeszcze do niedawna wszystko działało jak należy, jednak od jakiegoś czasu mam problem z płynnością jej działania. Jest to dla mnie o tyle dziwne, że już od dłuższego czasu nie wprowadzałem żadnych większych modyfikacji, jedynie niewielkie zmiany kosmetyczne. Problem polega na tym, że w pewnych sytuacjach (niekoniecznie mocno obciążających sprzęt - na przykład przełączanie pomiędzy zakładkami Control Taba) aplikacja łapie zwiechę na jakieś 3-5s. Chciałbym zapytać, czy istnieją jakieś narzędzia, które umożliwiają znalezienie przyczyny takiego zachowania? Do tej pory do rozwiązywania problemów wystarczyła "żaróweczka", jednak w tym przypadku się nie sprawdza, ponieważ spowalnia działanie programu jeszcze bardziej. Dodam też, że aplikacja nabrała już sporych rozmiarów, co również utrudnia diagnozę, dlatego szukam nowych sposobów na jej debugowanie. Macie jakieś propozycje?
Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
micard
Posty: 207
Rejestracja: 30 wrz 2011 11:28
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Kontakt:

Re: Problem z płynnością działania aplikacji

Post autor: micard »

Desktop execution trace toolkit oraz VI analyzer .

Pierwszy pomoże Ci zobaczyć co sie dzieje z kolejkami I eventami, drugi, czy nie ma jakiegoś memory-leak'a
ODPOWIEDZ