Strona 1 z 1

Przemieszczanie wyników w rejestrze przesuwnym

: 25 sty 2018 20:14
autor: Lost
Dobry wieczór,

Na wstępie chciałbym się przywitać jako nowy użytkownik forum i wspomnieć, że jestem zielony w temacie użytkowania Labview. :)
Otóż chciałbym uzyskać taki efekt: Po uruchomieniu VI algorytm wylicza mi pewne wartości, które muszą zostać zapisane. Program działa w nieskończonej pętli while. Następnie, po pierwszym wykonaniu się programu powinien się on uruchomić ponownie, a wartości z pierwszego pomiaru powinny zostać zachowane. W tym momencie powinienem mieć wartości z pierwszego i drugiego obiegu pętli. Chciałbym, by w kolejnym uruchomieniu pętli najstarsze dane(z pierwszego obiegu) zostały nadpisane przez dane z drugiego obiegu, a dane z obiegu trzeciego(najnowszego) nadpisały dane z drugiego obiegu, w skrócie: 1 i 2 -> 2 i 3 -> 3 i 4 itd.
Czytałem, że takie rozwiązanie można uzyskać dzięki rejestrom przesuwnym, niestety nie mam pojęcia jak powinienem się tym zająć.
Mały przykładowy IV z podobną funkcją, albo objaśnienie postępowania powinno pomóc.

Pozdrawiam :)

Re: Przemieszczanie wyników w rejestrze przesuwnym

: 26 sty 2018 06:55
autor: mnawotka
Na wstępie również witamy.
Rejestry przesuwne z buforem jaki sobie tworzysz na "N" wartości.

Tu masz link http://www.student.mvlab.pl/wiedza/topi ... suwne.html

Uważam że lepiej samemu spędzić na tym z 2 h, próbując po prostu rozwiązać problem niż dostać go prosząc tylko o pomoc - w taki sposób szybko LV się nie ogarnie. Kopalnia wiedzy wpisując w google "shift registers labview" - i filmiki na YT. Poza tym przykłady w samym LV.