Strona 1 z 1

Odczyt wartości na xygraph pomiędzy próbkami

: 22 sty 2018 16:49
autor: resoltum
Chciałbym napisać program, który by odczytywał z danego xygraph wartości, które znajdują się pomiędzy próbkami sygnału.
Próbuję to zrobić za pomocą kursora. W trybie single-plot można wybierać tylko dostępne próbki, domyślam się, że być może można by to zrobić ustawiając kursor ma free mode. Jednak ustawiając konkretną wartość x, chcąc otrzymać wartość y związana z wykresem (współrzędne punktu przecięcia pionowego kursora z wykresem), otrzymuję wartość 0. Jest to tak jakby współrzędna miejsca na które wskazuje kursor na wykresie.
Czy da się w ogóle według według was odczytać taką informację z wykresu nie klikając w konkretne miejsce? Czy LabVIEW łączy sobie po prostu kropki na wykresie liniami prostymi i nie przechowuje takich informacji?
Jakiś pomysł jak się do takich wartości dostać? Pisząc posta pomyślałem, że można by samemu dokonać aproksymacji na podstawie dwóch sąsiednich punktów.
Potrzebuję takiej funkcjonalności, bo pisze program który na podstawie serii danych wylicza następną serię używając dwóch kolejnych próbek sygnału wejściowego, ale umieszcza je w punkcie pośrodku tych dwóch próbek. Także nie zgadzają mi się osi x, a chciałbym mimo wszystko odczytywać wartości z obydwu wykresów. Zamieszczam przykładowy program ilustrujący problem.
Chciałbym w nim ustawiać zmienną X_odczyt na wartości typu [0 : 0,5 : 10] i otrzymywać dane z obydwu wykresów w Y_odczyt.

Re: Odczyt wartości na xygraph pomiędzy próbkami

: 22 sty 2018 18:48
autor: spalinowy
Nigdy nie bawiłem się w kursory, ale ja bym podszedł do tego z innej strony.
Skoro masz określony przebieg, czyli kolumny danych X i Y, to jesteś w stanie określić z którego wiersza potrzebne są ci określone dane. Jak określisz wiersz, to już pozostaje tylko zabawa na tablicach.

Re: Odczyt wartości na xygraph pomiędzy próbkami

: 22 sty 2018 23:14
autor: PiDi
Ustaw kursor na free dragging, interpoluj programowo:
interpolation.png