Strona 1 z 1

Raport z VI Analyzer

: 02 sty 2018 21:44
autor: spalinowy
Witam,

chcąc dopracować aplikację użyłem VI Analyzera i otrzymałem z niego między innymi taką informację:

This VI is 3064395 bytes in size, which is greater than the user-specified maximum size of 500000 bytes.
Jak należy do rozumieć i jak można by się pozbyć takiego komunikatu?

Re: Raport z VI Analyzer

: 02 sty 2018 22:16
autor: PiDi
Tak, jak jest napisane: masz VI który zajmuje 3 megabajty. Dużo. Nie jest to jeszcze powód do paniki, ale można spróbować coś z tym zrobić. Wejdź w VI Properties (prawy klik na ikonie VIja) -> Memory Usage:
memory.png
memory.png (8.43 KiB) Przejrzano 137 razy
W ogólności:
- Front Panel Objects - pamięć użyta na narysowanie FP (kontrolek, indykatorów, dekoracji, itd). Oczywiście puchnie przy złożonych interfejsach użytkownika.
- Block Diagram Objects - pamięć użyta na narysowanie BD. Puchnie przy rozbudowanych BD, może wskazywać na potrzebę pozamykania czegoś w subVIje.
- Code - pamięć użyta przez czysty kod. Jak wyżej - jeśli dużo, to znaczy, że warto by popracować nad modułowością. Przy okazji zawarta niżej metryka Compiled Code Complexity też wskazuje na to, czy nasz kod nie jest zbyt zagmatwany.
- Data - pamięć użyta na dane (tzw. data space). Poza normalnie wymaganą przez VI pamięcią, winowajcami puchnięcia mogą być duże constanty na BD albo domyślne wartości na FP (np. wykres z 10000000 próbek, na którym nieopatrznie klikniemy Make Current Value Default).

Re: Raport z VI Analyzer

: 02 sty 2018 23:59
autor: spalinowy
Czyli muszę jeszcze trochę popracować nad aplikacją jak sądzę.