Trójmiasto, a Labview i rynek pracy

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
adasiuu
Posty: 1
Rejestracja: 04 lis 2010 23:48
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Trójmiasto, a Labview i rynek pracy

Post autor: adasiuu »

Panowie,
Zastanawia mnie jak wygląda rynek jeśli chodzi o wykorzystanie Labview w Trójmieście. Czy znacie firmy opierające się na Labview jak wygląda rynek pracy z tym związany?

Zastanawiam się ponieważ rozważam zmianę pracy/branży. W tej chwili zajmuję się uruchomieniami różnych systemów głównie BMS i teletechnicznymi czasem AV (programowanie sterowników, wdrażanie rozwiązań całościowo), więc zmiana może nie byłaby diametralna. Pomyślałem o labview ponieważ myślałem o zmianie z branży z, jakby na to nie patrzeć, budowlanej na coś bardziej "ekscytującego" przemysłowego i związanego z nowymi technologiami.

Na studiach prace dyplomowe robiłem opierając się na labview (głownie Machine Vision) ("pomagałem" też innym ;) ). Niestety w okolicach(lubelskie) w których zaczynałem pracę(2012) nie znalazłem wtedy żadnych ofert z tym związanych, a z czegoś trzeba było żyć ;). Teraz mieszkając i pracując już drugi rok w trójmieście zauważyłem różnice technologiczne w rynku pracy. Jest tutaj jednak trochę więcej przemysłu i generalnie inwestycji w nowe technologie.

Czy moje spostrzeżenia są dobre? Może Labview jest ciągle niszą i nie warto na razie opierać się na nim jeśli chodzi o poszukiwania pracy?
Jakie są wasze spostrzeżenia i ewentualnie uwagi jak zacząć poszukiwania pracy w trójmieście w kierunku wykorzystania Labview?
Awatar użytkownika
smiga
Administrator
Posty: 799
Rejestracja: 04 paź 2009 12:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2016
Lokalizacja: Słupsk

Re: Trójmiasto, a Labview i rynek pracy

Post autor: smiga »

Lekko na zachód od Trójmiasta jest Słupsk, a tam OptiNav - zapraszamy do kontaktu.
U nas z 35 inżynierów, około 20 każdego dnia pracuje w LabVIEW. Główne obszary naszych zainteresowań to Machine Vision, robotyka, testery przemysłowe i aplikacje medyczne (platformy programowane z LabVIEW: Windows, RT, FPGA ... a sprzętowo: PXI, CompactRIO, CompactDAQ, Industrial Controler, Smart Camera itd.).
__ Arkadiusz Śmigielski, tel. 662 01 01 74___
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ