Wyszukiwanie max i min na charakterystyce

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
guri
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2017 21:22
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Wyszukiwanie max i min na charakterystyce

Post autor: guri »

Witam.
Jestem początkującym i mam problem odnośnie wyszukiwania wszystkich max i min na charakterystyce.
Wyszukuję mi się jedynie max i min po jednej wartości, zastosowałem Array Max & Min Function.
Chciałbym żeby mi wyszukiwało wszystkie szczyty np. nad kursorem którym poruszam.
TMa
Posty: 203
Rejestracja: 07 sty 2010 12:56
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Wyszukiwanie max i min na charakterystyce

Post autor: TMa »

ziajek444
Posty: 4
Rejestracja: 04 lip 2017 08:53
Wersja środowiska: LabVIEW 2016

Re: Wyszukiwanie max i min na charakterystyce

Post autor: ziajek444 »

Jak by ci się udało obliczyć pochodną z całego wykresu. To wszystkie peek'i będą przecinać punkt 0.
Awatar użytkownika
dajpanspokój
Posty: 145
Rejestracja: 05 lis 2015 08:15
Wersja środowiska: LabVIEW 2016

Wyszukiwanie max i min na charakterystyce

Post autor: dajpanspokój »

ale to w ogole nie dziala jak sie ma zaszumiony sygnal, peak detection jest lepsze, bo mozna dodac swoje ustawienia co do "mocy" extremum
Obrazek
ziajek444
Posty: 4
Rejestracja: 04 lip 2017 08:53
Wersja środowiska: LabVIEW 2016

Wyszukiwanie max i min na charakterystyce

Post autor: ziajek444 »

zaszumiony? Może filtruj sygnał w pierw. LV ma bardzo dużo filtrów. nie wiem jaki dla ciebie będzie najlepszy ale jeżeli będziesz szukał to do sygnaów to będą filty z nazwami Bessel, czebyshew, elipse, butterworth. (mogłem zrobic literówkę w ang nazwach, na polski to będzie filtr bessela, czebyszewa, eliptyczny, i butterwortha (to nie specjalnie sie coś zmienia w nazwie :D))
ODPOWIEDZ