NI Time synchronization service

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Calmstar
Posty: 1
Rejestracja: 09 wrz 2015 09:35
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

NI Time synchronization service

Post autor: Calmstar »

Witam,

Mam pewien nietypowy problem. Mianowicie jakiś czas temu zauważyłem że czas systemowy windowsa pokazuje złą godzinę, po ręcznej zmianie po chwili znowu się zmieniał. Przekopałem internety, nic nie wskazywało aby problem był ze złą strefą albo jakimś wirusem. Wtedy odkryłem w dzienniku zdarzeń jaki proces zmienia godzinę był to lktsrv.exe co okazało się usługą windowsa a dokładniej 'NI Time Synchronization' po zabiciu tego procesu oraz ustawieniu poprawnej godziny wszystko jest ok czas się nie zmienia. Jednak rodzi mi się pytanie na ile ta usługa jest potrzebna do prawidłowego działania oprogramowania od NI.

Muszę wspomnieć że ostatnio starałem się ustawiać czas na płytce sb-rio 9636 z racji że za każdym razem jak płytką się resetowała to czas się zerował, okazało się że bateria CMOS jest padnięta więc to już mam rozwiązane. Ale od tego czasu zaczęły się problemy z moim czasem systemowym.

W załączeniu vi. którym zmieniałem czas systemowy na sb-rio zanim wymieniłem baterie .

Pozdrawiam.
Załączniki
set_time_rio.png
ODPOWIEDZ