Krzywe Lissajous

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Natallllia
Posty: 1
Rejestracja: 08 sty 2017 14:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Krzywe Lissajous

Post autor: Natallllia »

Witam. Mam problem ze stworzeniem programu generującym krzywe Lissajous. Myślałam o zrobieniu tego w taki sposób jak już zostało zaczęte w załączniku, ale nie mam pojęcia jak to dokończyć. Po prostu nie potrafię podłączyć tego do XY Graph :((
Załączniki
figury.PNG
figury.PNG (11.32 KiB) Przejrzano 5912 razy
Awatar użytkownika
micard
Posty: 207
Rejestracja: 30 wrz 2011 11:28
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Kontakt:

Krzywe Lissajous

Post autor: micard »

Jeśli interesuje Cię punkt podążający krzywą, to żyj bloczka build array - stworzysz jednoelementową tabelę - co będzie oznaczało wykreślenie jednego punktu. Punkt ten będzie się zmieniał co
100ms i będzie podążał krzywą.

Przyjrzyj się też rozdzielczości swoich punktów. Jako mały eksperyment proponuję zamienić pętlę while, na pętlę for z powiedzmy 100 iteracjami. Zobacz jakie wykres są generowane z osobna na obu wyjściach bloczków sin. Czy na pewno o takie wykresy Ci chodzi ?
Awatar użytkownika
smiga
Administrator
Posty: 799
Rejestracja: 04 paź 2009 12:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2016
Lokalizacja: Słupsk

Re: Krzywe Lissajous

Post autor: smiga »

Zerknij na moją modyfikację Twojego kodu:
Załączniki
krzywe lissajous_.png
krzywe lissajous.png
__ Arkadiusz Śmigielski, tel. 662 01 01 74___
ObrazekObrazekObrazek
Paco_MS
Posty: 43
Rejestracja: 25 paź 2011 15:04
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Re: Krzywe Lissajous

Post autor: Paco_MS »

Witam,

wydaje mi się, że pomiędzy funkcję sinus a bundle trzeba wstawić build array z palety funkcji Arrays...
W załączeniu przesyłam program zrobiony na funkcjach Express VI.
Podepnij twój plik, mogę sprawdzić co jest nie tak, wydaje mi się również, że twoje rozwiązanie pokaże punkt zasuwający po liniach krzywych Lissajous..
Załączniki
LJu1.vi
(79.76 KiB) Pobrany 415 razy
ODPOWIEDZ