generator 15Hz - 2 wyjścia cyfrowe

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
mwojcie3
Posty: 27
Rejestracja: 07 sty 2015 07:05
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

generator 15Hz - 2 wyjścia cyfrowe

Post autor: mwojcie3 »

Witam
Posiadam kartę PCIe-6361.
System: Windows 7
Chciałem na jednym wyjściu cyfrowym wygenerować sygnał prostokątny o amplitudzie 5V i f=15Hz, i jednocześnie na drugim ten sam sygnał z tymże że zanegowany. Chciałbym to zrealizować z pominięciem systemu (użycie funkcji wait nie wchodzi w grę ze względu na wpływ innych procesów na system operacyjny). Wiem jak wygenerować na jednym wyjściu sygnał z użyciem licznika (CO Freq), ale nie wiem jak zrobić żeby ten sam sygnał pojawił się na innym wyjściu tylko że zanegowany. Czy może użyć jakieś inne rozwiązanie?
TMa
Posty: 203
Rejestracja: 07 sty 2010 12:56
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: generator 15Hz - 2 wyjścia cyfrowe

Post autor: TMa »

Wiem jak wygenerować na jednym wyjściu sygnał z użyciem licznika (CO Freq)
Wygeneruj zanegowany sygnał na drugim wyjściu z użyciem drugiego licznika w ten sam sposób. Oba nastaw na software trigger. Odpalenie w tym samym momencie gwarantuje brak przesunięcia w fazie sygnału.
mwojcie3
Posty: 27
Rejestracja: 07 sty 2015 07:05
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Re: generator 15Hz - 2 wyjścia cyfrowe

Post autor: mwojcie3 »

Ok. Spróbuję. A jeszcze jedno jak zanegować wyjścia licznika??
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: generator 15Hz - 2 wyjścia cyfrowe

Post autor: PiDi »

Hm, a nie zadziała po prostu Connect Terminals, który od razu ma opcję odwrócenia sygnału? Na bazie przykładu Couter - Continuous Output.vi (VI w załączniku):
counter.png
Na marginesie - w przypadku zagubienia w meandrach sygnałów, terminali i ich oznaczeń, a także w poszukiwaniu możliwych routingów, można zwrócić się do MAXa:
routes.png
Załączniki
Counter - Continuous Output.vi
(48.64 KiB) Pobrany 343 razy
ObrazekObrazekObrazekObrazek
mwojcie3
Posty: 27
Rejestracja: 07 sty 2015 07:05
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Re: generator 15Hz - 2 wyjścia cyfrowe

Post autor: mwojcie3 »

Dzięki.Właśnie brakowało mi tego bloczku - brak dużego doświadczenia w labview. Działa elegancko.
ODPOWIEDZ