Czujniki, raspberry pi

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Adek
Posty: 12
Rejestracja: 11 lip 2016 11:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Czujniki, raspberry pi

Post autor: Adek »

Cześć,

Posiadam czujnik odległości HC-SR04 lecz niestety biblioteka LINX nie obsługuje go na raspberry pi i dlatego chciałbym zapytać zanim zakupię kolejne rzeczy, gdyż nigdzie nie mogę znaleźć informacji.

Czy ten czujnik ruchu: hc-sr501 oraz to serow https://botland.com.pl/serwa-tower-pro/ ... esults=202 jest możliwość obsłużyć przez Labview ?
Awatar użytkownika
aaddaas
Posty: 202
Rejestracja: 26 cze 2013 20:42
Wersja środowiska: LabVIEW 2015

Czujniki, raspberry pi

Post autor: aaddaas »

A w jaki sposób chcesz go połączyć z raspberry Pi? RPi nie posiada wejścia ADC, więc potrzebujesz pośrednika pomiędzy tym czujnikiem, a RPi - nie jest to kwestia bibliotek.
Czujnik ruchu zwraca sygnał cyfrowy (stan wysoki), więc spokojnie obsłużysz go zwykłym czytaniem portu np SPI.
Sterowanie Servo też nie powinno być większym problemem, obsługiwalem go na arduino, lecz nie bawiłem się z RPi
Obrazek
Adek
Posty: 12
Rejestracja: 11 lip 2016 11:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Czujniki, raspberry pi

Post autor: Adek »

Dzięki za odpowiedź.

Możesz polecić jakiś "pośrednik" aby połączyć czujnik HC-SR04 z RPi i sterować nić przez Labview ? Najlepiej coś taniego z Botlandu.
Awatar użytkownika
aaddaas
Posty: 202
Rejestracja: 26 cze 2013 20:42
Wersja środowiska: LabVIEW 2015

Re: Czujniki, raspberry pi

Post autor: aaddaas »

Hej!
Przyjrzałem się bliżej i nie potrzebujesz jednak ADC z tym urządzeniem - ma już wbudowany przetwornik.
Szczerze, to pierwsze linki na google pokazują sposób połączenia z RPi,

co więcej jest nawet VI do tego w LINXie!
szukałeś? Próbowałeś?
Obrazek
Adek
Posty: 12
Rejestracja: 11 lip 2016 11:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Czujniki, raspberry pi

Post autor: Adek »

Napisałem program w Pythonie i czujnik działa w konsoli, lecz w LV na raspberry nie wspiera.
https://www.labviewmakerhub.com/forums/ ... 14&t=1075l]in%20this%20thread coś takiego znalazłem kiedyś.
ODPOWIEDZ