Szukam pomysłu na stanowisko dydaktyczne

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
wiorec
Posty: 9
Rejestracja: 29 cze 2016 12:02
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Szukam pomysłu na stanowisko dydaktyczne

Post autor: wiorec »

Witajcie
Zwracam się do Was z prośba o podrzucenie mi jakiś pomysłów które mógłbym wykorzystać w swoim projekcie.
Mój projekt to stanowisko dydaktyczne do badania serwomechanizmów. Obecnie jestem na etapie w którym wykonałem mechaniczną część tzn. serwomechanizm został umiejscowiony w obudowie na której jest coś w rodzaju kątomierza który realnie odwzorowuje wychylenie serwomechanizmu. Tak to wygląda:

Obrazek

Program który steruje seromechanizmem mam już przygotowany. Wszystko odbywa się z pomocą myRIO.

Reasumujac: mam w zasadzie ogarnięty jedynie program sterujący a więc stanowisko dydaktyczne póki co pozwala mi na pokazanie jedynie samego działania. Czy ktoś z Was ma jeszcze jakieś pomysły co warto bądź co można dodać do takiego projektu? Nigdy nie miałem wczesniej do czynienia z myRIO to też nie znam wszystkich możliwości tego modułu. Np. czy byłaby możliwość umiejscowienia w programie jakiegoś amperomierza który odczytuje wartość pobieranego prądu przez serwomechanizm?


Pozdrawiam ;)
spalinowy
Posty: 169
Rejestracja: 03 lut 2012 15:09
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Szukam pomysłu na stanowisko dydaktyczne

Post autor: spalinowy »

W programie możesz dodać odczyt pobieranego prądu, ale musisz mieć dodatkowe urządzenie z wyjściem już napięciowym, bo tylko takie są w myRIO. Jak dla mnie, to w takim położeniu wiele nie zrobisz. Natomiast jeśli będzie ramię pionowo, to możesz pokusić się o dobór parametrów regulatorów. Efekty tego można przedstawić za pomocą dodatkowego ramienia z przegubem, które trzeba utrzymać w pionie.
ODPOWIEDZ