Arduino i LabView

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
gosia.
Posty: 3
Rejestracja: 28 lip 2016 10:16
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Arduino i LabView

Post autor: gosia. »

Hej,

Napisałam program w Arduino IDE. W skrócie: mam wzmacniacz, którego wzmocnienie można regulować cyfrowo, przyciskami. Dodatkowo wartość na wyjściu tego wzmacniacza jest wyświetlana w postaci wykresu na wyświetlaczu graficznym ze sterownikiem KS0108.

Chciałabym napisać program w LabView, który robiłby podobne rzeczy - żeby można było zmienić wzmocnienie na komputerze i żeby wyświetlał wykres, ale żeby na wyświetlaczu graficznym podłączonym do Arduino nic się nie zmieniło.

Czy to w ogóle jest możliwe? Bo z moich dotychczasowych prób wynika, że program w LabView wymazuje program w Arduino IDE. Ewentualnie czy jest możliwość przepisania tego kodu z Arduino IDE do LabView? On korzysta m.in. z biblioteki U8glib.h i obsługuje przerwania zewnętrzne.
kwitek
Posty: 14
Rejestracja: 01 kwie 2014 14:07
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Re: Arduino i LabView

Post autor: kwitek »

cześć,

znam dwa narzędzia umożliwiające tworzenie oprogramowania dla Arduino z wykorzystaniem LabVIEW:
1. https://www.tsxperts.com/arduino-compat ... r-labview/
2. https://www.labviewmakerhub.com/doku.ph ... linx:start

jednakże, jeśli już napisałaś program w arduino IDE, to łatwiej będzie dopisać funkcję komunikacji szeregowej i stworzyć aplikację w LabVIEW wysyłającą i odbierającą komendy, które będą sterować twoim urządzeniem.
gosia.
Posty: 3
Rejestracja: 28 lip 2016 10:16
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Arduino i LabView

Post autor: gosia. »

dziękuję za odpowiedź! próbowałam już MakerHub, ale mam wrażenie że mój kod byłby trudny do przeniesienia.

jeśli chodzi o komunikację szeregową, to umiem podglądać dane w "Serial Monitor" w Arduino IDE, ale nie wiem jak mogłabym je odczytywać w LabView. może mógłbyś polecić jakiś tutorial/artykuł na ten temat? ja nic nie mogę znaleźć...
kwitek
Posty: 14
Rejestracja: 01 kwie 2014 14:07
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Re: Arduino i LabView

Post autor: kwitek »

Przykładowy program znajdziesz w NI Example Finder (okno Labview -> Help -> Find Examples). Proponuję program "Continuous Serial Write and Read.vi" , ale jest też wiele innych przykładów z komunikacji szeregowej.
gosia.
Posty: 3
Rejestracja: 28 lip 2016 10:16
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Arduino i LabView

Post autor: gosia. »

dziękuję, chyba pomogło :)
ODPOWIEDZ