Wpisywanie do array, tabela

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
mradalbert6
Posty: 14
Rejestracja: 09 maja 2014 09:46
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Wpisywanie do array, tabela

Post autor: mradalbert6 »

Hej. Sorki za bardzo ogólny temat, ale nie przychodziło mi do głowy nic konkretniejszego. Potrzebuję zrobić coś w stylu wpisywania wartości do tabeli, która miałaby 101 wierszy i 5 kolumn. W zależności od pewnej wartości PV (z zakresu od 0 do 100) chcę zrobić wpisywanie do wiersza o nr odpowiadającym tej właśnie wartości PV. Wartością wpisywaną jest zmienna FV. 5 kolumn bierze się stąd, że dla tych samych wartości PV mogą być różne FV, więc chcę obliczać średnią z ostatnich 5 wartości. Mój ostateczny pomysł jest taki, aby zrobić 101 array'ów, dla każdej wartości PV i potem wyciągać ostatnie 5 wartości do średniej. Załączam block diagram. Tych wewnętrznych case'ów jest 101 dla, każdej wartości PV. Stąd też jest 101 array'ów 5-elementowych.
Czy uważacie, że jest to dobra koncepcja? Może da się to zrobić w jakiś bardziej elegancki sposób?
Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.
Załączniki
screen.JPG
Awatar użytkownika
aaddaas
Posty: 202
Rejestracja: 26 cze 2013 20:42
Wersja środowiska: LabVIEW 2015

Re: Wpisywanie do array, tabela

Post autor: aaddaas »

Wpisz_w_tabelę.png
Hej!
Podziwiam, że zrobiłeś 101 case'ów! WOW!
Oczywiście, że nie robi się w ten sposób, bo całe programowanie mija się w tedy z celem;)
Podrzucam to jak ja bym zrobił (o ile poprawnie zrozumiałem polecenie). Wykorzystalem tam strukture EVENT, która będzie wpisywać jak przyciśniesz przycisk "Wpisz"
W razie pytań - pisz śmiało!
Załączniki
Wpisz_w_tabelę_LV15.vi
LabVIEW wersja 2015
(16.79 KiB) Pobrany 337 razy
Wpisz_w_tabelę_LV13.vi
LabVIEW wersja 2013
(11.04 KiB) Pobrany 320 razy
Obrazek
mradalbert6
Posty: 14
Rejestracja: 09 maja 2014 09:46
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Re: Wpisywanie do array, tabela

Post autor: mradalbert6 »

Tak. O to właśnie chodziło. Dzięki wielkie za pomoc. Tak myślałem, że mój sposób nie jest optymalny :D Raz jeszcze dzięki.
ODPOWIEDZ