Problem z odczytem pomiarów przez DAQmx

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Paw Saw
Posty: 37
Rejestracja: 12 maja 2016 16:02
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Problem z odczytem pomiarów przez DAQmx

Post autor: Paw Saw »

Witam,

W ostatnim czasie toczę pojedynek z DAQmx, który niestety przegrywam, dlatego proszę o pomoc. Jestem w trakcie tworzenia aplikacji, której celem jest wykreślenie zależności siły i drogi trzech siłowników. Chciałem w tym celu użyć DAQ Assistanta, jednak pojawiał się error:
Obrazek

Zgodnie z zaleceniami http://digital.ni.com/public.nsf/allkb/ ... FF0052B47B postanowiłem zwiększyć buffer size, jednak nie znalazłem takiej opcji w DAQ Assistancie, więc postanowiłem użyć bloczków DAQmx. Stworzyłem następujący SubVi:
Obrazek
i tu się zaczęła zabawa...
Co prawda wcześniejszy błąd już się nie pojawia, ale mierzone wartości wydały mi się trochę podejrzane w porównaniu z tymi, które otrzymywałem wcześniej z DAQ Assistanta. Sprawdziłem woltomierzem napięcie na czujnikach i okazało się, że wyniki są przekłamane o około 1-2V. To jednak nie wszystko... Gdy wrzuciłem SubVi do programu głównego, przekłamanie wzrosło nawet do 5V. Zupełnie nie wiem, czym jest to spowodowane. Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

Pozdrawiam
Obrazek
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem z odczytem pomiarów przez DAQmx

Post autor: PiDi »

Nie używaj zewnętrznych serwerów do hostowania obrazków. Forum ma od tego załączniki.

Dlaczego konfigurujesz zadanie na Continuous Samples?
Zobacz sobie przykłady, które zaznaczyłem na obrazku poniżej (w LabVIEW menu Help->Find Examples):
Examples.png
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ