Filtrowanie elementów tablicy po dacie

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
matiasss
Posty: 16
Rejestracja: 28 sty 2016 17:10
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Filtrowanie elementów tablicy po dacie

Post autor: matiasss »

Witam,

Czy ktoś może mnie nakierować lub podać rozwiązanie na filtrowanie elementów tablicy po podaniu czasu? Moja tablica zawiera pomiary z trzech czujników oraz w pierwszym wierszu datę dokonania tego pomiaru. Czy możliwe jest podanie zakresu czasu np: 2016/12/25 12:54:34 - 2016/12/25 15:54:34, aby do kolejnej tablicy wpisać tylko te elementy, które spełniają ten warunek?
W chwili obecnej wyświetlam na wykresach wszystkie wartości tablicy, jednak chciałbym, aby była możliwość wyświetlenia wyników z wybranego zakresu czasu.

Za wszystkie podpowiedzi i wskazówki z góry dziękuję.

Pozdrawiam,
Mateusz
Awatar użytkownika
aaddaas
Posty: 202
Rejestracja: 26 cze 2013 20:42
Wersja środowiska: LabVIEW 2015

Re: Filtrowanie elementów tablicy po dacie

Post autor: aaddaas »

Hej!
Jest kilka sposobów, najlepiej użyć pętli for oraz bloczka "in range". Pytaniem jest w jakim typie danych masz zapisane. Założyłem, że stringi, zatem w załączonym przykładzie używam bloczka Scan From String, oraz odpowiednio formatuję godzinę (więcej w helpie). W razie pytań jestem do dyspozycji.
Filtr.png
Filtr.png (27.84 KiB) Przejrzano 4527 razy
Obrazek
matiasss
Posty: 16
Rejestracja: 28 sty 2016 17:10
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Filtrowanie elementów tablicy po dacie

Post autor: matiasss »

Dziękuję za bardzo przydatną odpowiedź. W pliku excel, z którego później tworzę tablicę datę mam w formacie timestamp, więc obyło się nawet bez bloczka "Scan from string".

Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ