Problem z odczytem pomiarów z czujników

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Paw Saw
Posty: 37
Rejestracja: 12 maja 2016 16:02
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Problem z odczytem pomiarów z czujników

Post autor: Paw Saw »

Witam,

Chciałbym się poradzić w pewnej sprawie. Mianowicie, muszę wykreślić zależności siły i drogi, jednak mam problem z odczytem pomiarów z czujników.
Do przetestowania sygnałów sporządziłem prostą aplikację, która wygląda następująco:
Obrazek

Niestety na wykresie pojawiają się tylko szumy:
Obrazek
Dzieje się tak zarówno dla czujników siły, jak i drogi.

Tak wygląda konfiguracja DAQ Assistant'a:
Obrazek

Według Connection Diagram'u podłączenie czujnika powinno wyglądać w następujący sposób:
Obrazek

Natomiast elektryk, który podłączał całość, podłączył CH- pod wejście 27. Myślałem, że to jest przyczyną braku sygnału, więc podłączyłem czujnik
według schematu. W tym przypadku uzyskałem stały sygnał o wartości 10,9:
Obrazek
Nie mam pojęcia skąd bierze się ta wartość. Gdy sprawdzałem wartości napięcia dla różnych położeń czujnika, aby upewnić się, czy czujnik nie
jest uszkodzony wartości te zmieniały się w granicach 2-9V.
W tym momencie zwątpiłem i nie wiem czy to ja robię coś źle w programie, czy może wina leży po stronie źle podłączonego układu.

Dodam jeszcze, że sprzęt na którym pracuję to komputer ADVANTECH ARK-3403 z kartą pomiarową NI PCIe-6320, czujniki przemieszczenia to Burster 8712-25, a czujniki siły to Burster 8415-6001.
Wszystkie czujniki podłączone są poprzez Connector Block NI CB-68LP, a oprogramowanie to LabView 2015.

Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Obrazek
Daniel PCL
Posty: 20
Rejestracja: 03 kwie 2013 11:26
Wersja środowiska: LabVIEW 8.0

Re: Problem z odczytem pomiarów z czujników

Post autor: Daniel PCL »

Haj,

Podejrzewam, że Acquisition Mode należy zmienić na 1 sample..... i Terminal Configuration na RSE...sygnał podłączyć do AIx i GND

Z pozdrówkami
Daniel
Paw Saw
Posty: 37
Rejestracja: 12 maja 2016 16:02
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Problem z odczytem pomiarów z czujników

Post autor: Paw Saw »

Zrobiłem tak jak radziłeś jednak to nie pomogło. W tej chwili sygnały ze wszystkich czujników wskazują stałą wartość równą 10,9.

Edit:
Problem rozwiązany. Powodem było złe podłączenie elektryczne.
Obrazek
ODPOWIEDZ