Komunikat po czasie bezczynności

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Korec
Posty: 3
Rejestracja: 07 maja 2016 16:43
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Komunikat po czasie bezczynności

Post autor: Korec »

Witam!

Jestem osobą początkującą w LabView. Zdaję sobie sprawę, iż problem pewnie jest infantylny, ale na zadanie z zajęć mamy do zaprogramowania pewne wydarzenia przy pomocy "Event Structure". Część zrobiłem, niestety nie mam pojęcia jak zrobić, aby wyświetlić komunikat po 5 sekundach bezczynności. Udaje mi się jedynie wyświetlać komunikat po 5 sekundach, gdy kombinuję coś z "Mouse Move" w Event Source "Pane" (bo myślę, że tam się to powinno odbywać), kompletnie mi nic nie wychodzi.

Prosiłbym o jakieś nakierowanie jeśli można i z góry dziękuję! :)
Awatar użytkownika
koofaya
Posty: 38
Rejestracja: 23 sty 2014 14:51
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Komunikat po czasie bezczynności

Post autor: koofaya »

Jak wstawiasz strukturę Event Structure, to domyślnie masz w niej stan timeout.
Jak sama nazwa wskazuje, zawartość tej ramki zostanie wykonana, gdy czas oczekiwania na zdarzenie zostanie przekroczony. W lewym górnym rogu (chyba nawet jest tam klepsydra) podpinasz czas oczekiwania na zdarzenie.
Resztę rozwiązania pozostawiam Tobie.

Polecam folder examples w katalogu z LabVIEW i materiały w sieci.
Korec
Posty: 3
Rejestracja: 07 maja 2016 16:43
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Re: Komunikat po czasie bezczynności

Post autor: Korec »

No to jest dokładnie to co umiem zrobić, jak już pisałem, umiem zrobić tak, żeby co 5 sekund wyświetlał się komunikat, ale nie umiem zrobić tak, żeby wyświetlał się jedynie w przypadku, gdy użytkownik nie rusza myszką :( Generalnie nie chcę Wam wysyłać VI, chociaż jak kompletnie nie będę umiał to wyślę :D

Chciałbym raczej, żeby mi ktoś napisał, jakie tu struktury zastosować. Czy może wrzucić "Timeout" wewnątrz "Pane: Mouse Move"? Jeśli tak, to da się jakoś zaznaczyć w tej pętli, że brak ruchu to "false" a ruch to "true"? Kombinuję już na wszystkie sposoby i nic nie wychodzi, może i za głupi jestem, ale proszę o pomoc :P

Z góry dzięki! :)
MicroBlock27
Posty: 2
Rejestracja: 04 maja 2016 23:44
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Re: Komunikat po czasie bezczynności

Post autor: MicroBlock27 »

zczytaj sobie z event structure koordynanty myszki lub z acquire input data i sprawdzaj czy się zmieniły (jako wersja poolingowa)
Awatar użytkownika
koofaya
Posty: 38
Rejestracja: 23 sty 2014 14:51
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Komunikat po czasie bezczynności

Post autor: koofaya »

MicroBlock27 ma dobry pomysł, a w linku poniżej bardziej szczegółowo:

http://forums.ni.com/t5/LabVIEW/quit-lv ... -p/1047670

Jeżeli w timeout'cie nie ma się dziać nic innego, możesz go śmiało ustawić na 1000ms.
Nie wiem, czy wiesz jak zrobić taki prosty timer na shift-registrze... Eventy (wszystkie lub tylko te od myszki) wpisują aktualny timestamp do shift-registra.

Problem zaczyna się wtedy, gdy na pierwszych dziesięciu stronach wyników w Google nie ma rozwiązania =)
Korec
Posty: 3
Rejestracja: 07 maja 2016 16:43
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Komunikat po czasie bezczynności

Post autor: Korec »

Boże, to takie proste, a ja już przekombinowałem z kilkanaście funkcji których nawet na zajęciach nie było (przynajmniej coś się nauczyłem :D ) i jakichś dziwnych konstrukcji typu event w evencie, byleby to zrobić (ale nie wychodziło). No nic, dzięki, dla Was pochwały a temat do zamknięcia :)
ODPOWIEDZ