Modbusa ciąg dalszy

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Tetsuo
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2004 00:00

Modbusa ciąg dalszy

Post autor: Tetsuo »

Wykorzystałem sterownik modbusa który poleciliście. Zadanie moje polega na skomunikowaniu się ze stanowiskiem pomiarowym poprzez modbusa. Pracuje na stanowisku z przetwornikami firmy lumel mam do nich instrukcje i zgodnie z nią wysylam ramke do modbusa ramka ta ma prawidłową postać zawiera adres urzadzenia polecenie sume kontrolną itp. Urządzenie odpowiada także ramką. Wynik jest wyswietlany w ramce process value która jest zmienną typu dbl (Array).Wynik ten ma postac dziesietną(tak mi sie wydaje) I problem jest w tym ze ja nie rozumie pewnej rzeczy. Wydawalo mi sie ze w miejscu process value powinna byc wartosc wyswielltana na przetworniku. Ale tak nie jest. Np dla temp 500 stopni na lumelowsim przetworniku w modbusie podawana jest wartosc 65000 nastepnie za 5 sekund przeskakuje na 55000 potem na 57000 potem np na 8000. Jestem za głupi i nie wiem jak to się ma do wyswietlanej wartosci. Wykladowca mówi ze to trzeba przeliczyc ale jak. Ogolnie porazka nikt nic nie wie. Jestescie ostatnią deską ratunku help
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Jakieś informacje

Post autor: bogdani »

Witaj

Przydałyby się jakieś informacje na temat samego miernika. Może jakaś dokumentacja. Może w niej coś pisze, bo z tego co napisałeś to jest to strasznie dziwne, skoro przy stałej temperaturze są takie różne wartości.

bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ