Wejścia cyfrowe DAQ a struktura event

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
MirekLabView
Posty: 6
Rejestracja: 30 mar 2014 23:38
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Wejścia cyfrowe DAQ a struktura event

Post autor: MirekLabView »

Witam,
Czy istnieje możliwość nasłuchiwania wejść cyfrowych DAQ i obsłużenie zdarzenia związanego ze zmianą stanu któregoś z wejść –> czyli struktura event czekająca w nieskończoność nasłuchując wejścia cyfrowe.
Ogólnie chodzi mi o to że mam strukturę producent-konsument i producent jedynie nasłuchiwałby wejścia cyfrowe i w razie zmiany któregoś - kolejkowałby numer wejścia na którym zaszła zmiana a konsument obsługiwałby to zdarzenie w zależności od potrzeb.
Z góry dzięki za zainteresowanie tematem :)
Pozdrawiam
MK_Zuk
Posty: 83
Rejestracja: 01 gru 2009 11:53
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Re: Wejścia cyfrowe DAQ a struktura event

Post autor: MK_Zuk »

Witam.
Z tego co rozumię to potrzebujesz po prostu wywołać zdarzenie programowo.
Jest to do zrobienia.
Musisz utworzyć Create user event i Register for events,
W pętli akwizycji wywołać przerwanie Generate User Event
natomiast w pętli przetwarzającej obsłużyć odpowiednie przerwanie.
Musisz w strukturze Event uaktywnić tunel Event Dynamic Registration.

W tej strukturze możesz przesyłać różne typy danych do struktury Event

Pozdrawiam
Zuk
Awatar użytkownika
koofaya
Posty: 38
Rejestracja: 23 sty 2014 14:51
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Wejścia cyfrowe DAQ a struktura event

Post autor: koofaya »

Wszystko zależy od tego, jak duży jest priorytet tego, co chcesz po wychwyceniu zmiany zrobić.
Podejście zaproponowane przez MK_Zuk ogranicza twój czas reakcji do timeoutu pętli akwizycji.
Tzn. np. Pętla sprawdza status IO co 50ms, czyli maksymalnie po takim czasie zarejestrujesz zmianę stanu.
A biorąc pod uwagę, że pracujemy pod Windowsem, to nigdy nie wiadomo, kiedy tak naprawdę sczytasz stany.

Sam nigdy tego nie robiłem, ale możesz spróbować czegoś takiego:
http://www.ni.com/white-paper/4102/en/

Zwróć jednak uwagę na ograniczenia sprzętowe. Może twoja karta nie obsługuje tego typu wejść.

P.S. Taki temat był chyba niedawno na forum, ale skoro moderatorzy nie reagują...
ODPOWIEDZ