Sieć CAN jako temat pracy dyplomowej

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
fripin
Posty: 14
Rejestracja: 04 mar 2016 01:59
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Sieć CAN jako temat pracy dyplomowej

Post autor: fripin »

Hej,
Muszę sobie wybrać temat pracy przejściowej i dyplomowej (jedno łączy się z drugim) ale nie do końca mam pomysł co dokładnie. Studiuję na wydziale samochodowym i chciałbym zrobić coś z siecią CAN w samochodach. Samo wpięcie się w CAN i odczyt danych za pomocą LabView nie jest niczym odkrywczym i muszę sobie wymyślić jakiś temat z tym związany. Wstępnie chciałem oprogramować MyRio które sczytywałoby mi różne parametry typu nr VIN, obroty silnika, kody błędów itd i wysyłało je siecią na laptopa. Okazało się jednak, że jak poszedłem do gościa to stwierdził, że napisanie tego zajmie 30min i że to za proste, że muszę sobie wymyślić coś bardziej zaawansowanego ale już nie powiedział co na przykład można by zrobić. Problem w tym, że nie do końca wiem co mógłbym wymyślić w tym temacie. Nie jestem jakimś wyjadaczem w LabView z racji mojego durnego programu studiów i sposobu prowadzenia zajęć z tego ale myślę, że z tym będzie mi najłatwiej. Macie może jakieś pomysły?
ODPOWIEDZ