LabView + TestStand problem z odczytem plików z sieci

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
kol_mirek
Posty: 4
Rejestracja: 02 mar 2016 07:27
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

LabView + TestStand problem z odczytem plików z sieci

Post autor: kol_mirek »

Witam
Nie programuję LabView ale obsługuję urządzenia na bazie jego stworzone. Mianowicie chodzi o testery.
Ostatnio budowałem kolejny tester i po instalacji i konfiguracji LabView + TestStand wszystko pracuje ale nie do końca. Samo oprogramowanie działa, tester działa ale tylko z plikami lokalnym. Nie mogę w żaden sposób wczytać programu ze zmapowanego dysku sieciowego. Dodam że jest to kopia istniejącego już testera włączając uprawnienia użytkownika do zasobów.
Programy do testu tworzone są w zwykłym Excel-u. Włączyłem sobie krok po kroku LabView by może zobaczyć co się dzieje niestety nie namierzyłem problemu... po prostu w momencie odczytu zawartości pliku generowany jest komunikat że pliku nie znaleziono lub został usunięty pomimo że wcześniej go wybrałem. Ten sam plik odczytywany z dysku lokalnego działa zupełnie poprawnie.

Z góry mówię że nie programuję jeszcze LabView a moja wiedza wynika raczej z podpatrywania tego właśnie gotowego projektu.
Same testery nie są wykonane z podzespołów NI tylko składają się głównie z urządzeń wyposażonych w GPIO.

Proszę o jakieś wskazówki co zrobić by odczytywać pliki z sieci. Gdyby potrzebne były jakieś dodatkowe informacje oczywiście proszę o pytania.
Dziękuję
Awatar użytkownika
skoziate
Administrator
Posty: 245
Rejestracja: 06 mar 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

LabView + TestStand problem z odczytem plików z sieci

Post autor: skoziate »

Być może program próbuje pisać do pliku, ale nie ma takich uprawnień. Znaczyłoby to, że możesz wybrać plik, ale wpisać do niego już nie.
Kod blędu byłby bardzo pomocny.
Pozdrawiam,
Sebastian
kol_mirek
Posty: 4
Rejestracja: 02 mar 2016 07:27
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

LabView + TestStand problem z odczytem plików z sieci

Post autor: kol_mirek »

Jeśli tworzy własne pliki tymczasowe to być może chociaż nie wiem tego. Do wywoływanego pliku Excel nie zapisuje nic. Tam tylko odczytuje zawartość.
Samo oprogramowanie testera jest kopią z bliźniaczego komputera... po prostu skopiowany folder. Na poprzednim nie ma problemu z odczytem z sieci.

To co udało mi się zebrać w tej chwili to to że ścieżki do pliku podbierane są poprawnie. Problem pojawia się w momencie odczytu zawartości
Śledząc krok po kroku znalazłem
nr błędu: -2146827284
komunikat: Exception occured in Microsoft Excel: Program Microsoft Excel nie moze uzyskac dostepu do pliku „P:\RTP\Testfiles\Testfile 154036 R5”. Istnieje kilka mozliwych przyczyn:

• Nazwa pliku lub sciezka nie istnieje.
• Plik jest uzywany przez inny program.
• Skoroszyt, który próbujesz zapisac, ma taka sama nazwe jak obecnie otwarty skoroszyt.Help Path is xlmain11.chm and context 0 in Open Specific WorkBook.vi->FromExcel.vi->TestDataFromExcel.vi->TestDataFromExcel.vi.ProxyCaller
Błąd pojawia się w OpenSpecific WorkBook.vi podczas próby otworzenia pliku.
screen:
https://drive.google.com/file/d/0BxrWHQ ... sp=sharing

no i komunikat dla użytkownika:
https://drive.google.com/file/d/0BxrWHQ ... sp=sharing

Nie wiem czy informacje są wystarczające czy nie ale może coś podpowiedzą.
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: LabView + TestStand problem z odczytem plików z sieci

Post autor: PiDi »

A w tej ścieżce „P:\RTP\Testfiles\Testfile 154036 R5” nie brakuje rozszerzenia pliku?
ObrazekObrazekObrazekObrazek
kol_mirek
Posty: 4
Rejestracja: 02 mar 2016 07:27
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

LabView + TestStand problem z odczytem plików z sieci

Post autor: kol_mirek »

Właśnie sprawdziłem by się upewnić. Sprawdziłem na działającym sprzęcie i nie... nie potrzeba tu rozszerzenia. Ścieżka jest w dokładnie takiej formie obrabiana.
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: LabView + TestStand problem z odczytem plików z sieci

Post autor: PiDi »

Czyli jeszcze raz dla pewności: jak zatrzymasz wykonywanie programu na tym VI i przekopiujesz (ctrl+c, ctrl+v) ścieżkę do windowsowego eksploratora, to się otwiera ten skoroszyt?

Jak tak patrzę po internetach, to inne przyczyny mogą być takie:
- LV nie ma uprawnień do tego pliku (wiem, że pisałeś, że ma, ale sprawdź dwa razy ;) ).
- Ktoś inny używa tego pliku (z innego komputera?).
- Masz uruchomioną jakąś inną instancję Excela - przed odpaleniem twojej aplikacji upewnij się, że Excel jest zamknięty (ctrl+alt+del, zamknij wszystko co przypomina Excel).
- Plik jest uszkodzony (to zweryfikuje próba z początku tego posta - powinien się otworzyć bez problemu).
- Problem z samym Excelem - przeinstaluj/napraw instalację Excela.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
kol_mirek
Posty: 4
Rejestracja: 02 mar 2016 07:27
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

LabView + TestStand problem z odczytem plików z sieci

Post autor: kol_mirek »

Sprawdzę to zapewne dopiero jutro ponieważ cały tester mam teraz rozpięty.
Co do samych uprawnień to o tyle jest to ciekawe że komputer loguje się do sieci na to samo konto co stary działający tester więc jego uprawnienia będą takie same. Plik Excela jest sprawny i poprawny ponieważ takich plików mam ze 50 może... wszystkie działają na starym testerze.

Nie będę gdybał teraz. Posprawdzam wszystko raz jeszcze i powiem czy coś znalazłem.
Mimo wszystko dzięki za sugestie.
ODPOWIEDZ