Współpraca z OPC Server

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
lopuss
Posty: 3
Rejestracja: 03 lut 2016 13:24
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Współpraca z OPC Server

Post autor: lopuss »

Witam.

Chcę stworzyć projekt dla uczniów. Polega on tym, żeby napisać program w TIA Portal i zrobić symulację w LabVIEW.

Wiem, że pomiędzy TIA Portal i LabVIEW potrzebny jest OPC Server.

Problem w tym, że nie wiem z jakim dokładnie programem OPC Server funkcjonuje?! Istnieje mnóstwo podprogramów LabVIEW. Chodzi mi o to, aby zakupić licencję programu jak najtaniej. Czy OPC Server działa z Student Version a może z Home Bundle, albo i z inną wersją tego programu?



PS. Ten projekt ma służyć tylko i wyłącznie do nauki i do symulacji maszyn/urządzeń.
TMa
Posty: 203
Rejestracja: 07 sty 2010 12:56
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Współpraca z OPC Server

Post autor: TMa »

lopuss pisze:Problem w tym, że nie wiem z jakim dokładnie programem OPC Server funkcjonuje?!
Chodzi o Supported Device & Driver Plug-in List for NI OPC Servers?
Czy OPC Server działa z Student Version a może z Home Bundle, albo i z inną wersją tego programu?
Wypróbuj trial albo skontaktuj się z ni support.
lopuss
Posty: 3
Rejestracja: 03 lut 2016 13:24
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Re: Współpraca z OPC Server

Post autor: lopuss »

Dzięki za odpowiedź.

Ogólnie rzecz biorąc mam taki sam problem ze Student Version jaki jest opisany tutaj.

Wychodzi na to, że jedynym wyjściem jest zakupienie jednego z dwóch podanych na tej stronie programów. Problem w tym, że kosztują one zbyt dużo. :(

Chyba zostaje mi tylko symulacja w programie bez sprawdzania tego na PLC albo na LOGO!, szkoda...
Araval
Posty: 1
Rejestracja: 30 lis 2015 08:53
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Współpraca z OPC Server

Post autor: Araval »

Nie musisz używać OPC Servera. Istnieje biblioteka do komunikacji z S7 przez TCP

S7 PLC TCP/IP Protocol Reference Example: https://decibel.ni.com/content/docs/DOC-5467

Jeżeli jednak chcesz użyć OPC proponuje Server fimy Softing - http://industrial.softing.com
S7/S5 OPC Server V4.12 Trial (Fully Functional, Limited Runtime) wersja demo działa 2 godziny z pełną funkcjonalonością.

Jak będziesz miał jakieś problemy pisz.
lopuss
Posty: 3
Rejestracja: 03 lut 2016 13:24
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Re: Współpraca z OPC Server

Post autor: lopuss »

A orientujesz się może czy mogę stworzony program w wersji studenckiej przesłać przez TCP/IP do PLC S7-400?

Jeśli Student Edition nie ma takiej opcji, to jaka wersja LabVIEW ma właśnie tą opcję?
ODPOWIEDZ