Znikajacy tekst

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Darka25
Posty: 9
Rejestracja: 23 gru 2015 11:20
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Znikajacy tekst

Post autor: Darka25 »

Witam,
Próbowałam wstawić życzenia na kartkę za pomocą string- concentrate- indicator, jednak tekst nie wyświetla się na obrazku. Udało mi się je wstawić bezpośrednio na front panelu, jednak po zapisaniu treść również znikła. Co robię źle?
Załączniki
Kartka z bipem3.vi
(1.38 MiB) Pobrany 320 razy
Awatar użytkownika
aaddaas
Posty: 202
Rejestracja: 26 cze 2013 20:42
Wersja środowiska: LabVIEW 2015

Znikajacy tekst

Post autor: aaddaas »

Dzieje się tak, ponieważ wewnętrzna pętla (drugi frame) nigdy się nie zatrzyma! Warunek zatrzymania jest ciągle false, czyli będzie się kręcić kręcić aż do upadłego.
dwa: powinieneś wrzucić sobie do tej pętli opóźnienie wait (ms), albo wait unitl next ... ustawione na np 20ms, ponieważ w ten sposób pętla będzie Ci zżerała całą pamięć dostępną w komputerze
Obrazek
Darka25
Posty: 9
Rejestracja: 23 gru 2015 11:20
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Re: Znikajacy tekst

Post autor: Darka25 »

Wedle zaleceń opóźniłam drugą pętle (poprzez wait until next-200ms), ale o tekście ze stringów nie ma nawet wspomnienia. Jedynie mogłabym już na kartce umieścić zlepiony tekst, a właściwie pusta ramkę na niego przeznaczoną
Awatar użytkownika
aaddaas
Posty: 202
Rejestracja: 26 cze 2013 20:42
Wersja środowiska: LabVIEW 2015

Znikajacy tekst

Post autor: aaddaas »

A co kontrolką zatrzymującą wewnętrzną pętlę?
PS. funkcja concatenate strings nie daje automatycznie znaku nowej lini dla kolejnych wejść, więc musisz pomiędzy te słowa wstawić taki znak (znajduje się w palecie stringów).
PS2: Wiesz, że ramka na tekst, która jest w obszarze "kartki" jest do niczego nie podpięta? Ten indykator podpisany concatenated string nie jest tą samą, która się znajduje na Block Diagramie (kliknij na nią dwukrotnie,to Cię odniesie do odpowiedniej ramki)
Obrazek
Darka25
Posty: 9
Rejestracja: 23 gru 2015 11:20
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Re: Znikajacy tekst

Post autor: Darka25 »

Chyba coś zadziałało, choć część to dzieło przypadku, tak wiem, mało ambitnie...

A chciałam jeszcze zapytać- czy w tej kolejnej kartce (świątecznej) jest mozliwość wstawienia podkładu mp3, albo chociaz zmiany sygnału bipa?
Załączniki
Kartka- Święta.vi
(628.05 KiB) Pobrany 328 razy
Kartka z bipem3.vi
(1.38 MiB) Pobrany 346 razy
Awatar użytkownika
aaddaas
Posty: 202
Rejestracja: 26 cze 2013 20:42
Wersja środowiska: LabVIEW 2015

Re: Znikajacy tekst

Post autor: aaddaas »

Opóźnienie powinno być WEWNĄTRZ pętli while;)
Ogólnie to na Twoim miejscu bym dodał warunek zatrzymania pętli, gdy ten wybrany czas minie, lub (tak zwany OR) gdy użytkownik zatrzyma pętlę (patrz załącznik)

Odnośnie innych dźwięków, to z odtwarzaniem mp3 są duże problemy w labVIEW, ale odtworzenie pliku .wav już by było proste:
Odszukaj sobie graphics & sound->sound->output->play file
Załączniki
uno.png
uno.png (40.46 KiB) Przejrzano 7339 razy
Obrazek
Darka25
Posty: 9
Rejestracja: 23 gru 2015 11:20
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Re: Znikajacy tekst

Post autor: Darka25 »

Kartka śmiga wzorowo :)
Udało się podłączyć plik z piosenką ABBY, ale wyszła mi wstrząsająca polifonia. Za każdym razem jak odpowie się pozytywnie piosenka załącza się kolejny raz. Ustawiłam przy play sound file 60 sekund razy czas trwania piosenki, czy tak jest prawidłowo?
ODPOWIEDZ