przekazanie zmiennych globalnych w dll

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
świdro
Posty: 4
Rejestracja: 30 paź 2015 12:51
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

przekazanie zmiennych globalnych w dll

Post autor: świdro »

Hej,
To moj pierwszy post na forum, wiec jeśli popełnie fauxpass, prosze wybaczcie :)
mam mały problem z wykonaniem programu używającego zmienne globalne w dll.
Po krótce: mój program używa VI nadrzędnego który odpala sub VI działający w tle. Po odpaleniu sub-a VI nadrzędny kończy działanie.
Po ustalonym czasie odpalam kolejny VI nadrzędny który ma zatrzymać działanie sub-a. VI nadrzędny wysyła flage STOP za pomocą zmiennej globalnej do sub-a a ten z kolei wysyła potwierdzenie swojej terminacji równiez za pomocą globalnej zmiennej bool.

Jesli wykonuje program na VI działa wszystko bez zarzutu, natomiast kiedy zbuduje dll wszystko wskazuje na to ze sub nie odbiera flagi STOP- nie terminuje działania.

Czy może ktoś podpowiedziec jakiego rozwiązania użyć żeby obejść ten problem?

Pozdrawiam
Jarek
Awatar użytkownika
aaddaas
Posty: 202
Rejestracja: 26 cze 2013 20:42
Wersja środowiska: LabVIEW 2015

Re: przekazanie zmiennych globalnych w dll

Post autor: aaddaas »

Hej!
Proponuję zrezygnować z global variable na rzecz FGV - Functional Global Variable. Zdecydowanie lepiej się sprawuje. Załączam przykład w LabView 10.
Odpal sobie MAIN 1, on odpala SUB, zaś MAIN 2 zatrzymuje SUB. Zachowanie SUB jest zmienione na Dialog, by było widać, że działa ;)
Załączniki
MAIN1_10.rar
(29.6 KiB) Pobrany 305 razy
Obrazek
świdro
Posty: 4
Rejestracja: 30 paź 2015 12:51
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Re: przekazanie zmiennych globalnych w dll

Post autor: świdro »

Hej,
mogłbyś przerobić plik do LV2010? Przy próbie odpalenia krzyczy mi o niezgodniści.

Dzieki
Awatar użytkownika
aaddaas
Posty: 202
Rejestracja: 26 cze 2013 20:42
Wersja środowiska: LabVIEW 2015

Re: przekazanie zmiennych globalnych w dll

Post autor: aaddaas »

sprawdź teraz
Załączniki
Librar Folder.rar
(18.28 KiB) Pobrany 284 razy
Obrazek
ODPOWIEDZ