Kasowanie zawartości Waveform Chart Strict Typedef

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Awatar użytkownika
RobINT
Posty: 4
Rejestracja: 31 lip 2015 13:32
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Kasowanie zawartości Waveform Chart Strict Typedef

Post autor: RobINT »

Witam serdecznie, to mój pierwszy post na forum.
Problem jaki napotkałem polega na tym, że nie ma możliwości skasowania zawartości Waveform Chart Strict Typedef.
Zerowanie Property Node:History Data nie jest możliwe, ponieważ w tym przypadku History Data jest tylko do odczytu.
Metoda File/Vi Properties/Execution/Clear Indicators When Called także nie działa.
Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam.
pawhan11
Posty: 67
Rejestracja: 21 wrz 2011 16:25
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Re: Kasowanie zawartości Waveform Chart Strict Typedef

Post autor: pawhan11 »

CLS - Certified LabVIEW Student
Awatar użytkownika
RobINT
Posty: 4
Rejestracja: 31 lip 2015 13:32
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Re: Kasowanie zawartości Waveform Chart Strict Typedef

Post autor: RobINT »

Niestety, ale nadal nie jestem w stanie skasować zawartości Chart:
LabVIEW: Operation not valid for strict type definition instance.

Co więcej, aby skasować zawartość Chart, muszę uzyć opcji Clear Chart po otwarciu Strict Typedef (czyli w oknie ctl), gdyż Chart po kliknięciu PPM - Data Operations nie ma opcji Clear Chart.
Zyga
Posty: 86
Rejestracja: 26 sty 2012 23:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Kasowanie zawartości Waveform Chart Strict Typedef

Post autor: Zyga »

A masz jakiś konkretny powód dlaczego użyłeś strict typedef?
Awatar użytkownika
RobINT
Posty: 4
Rejestracja: 31 lip 2015 13:32
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Re: Kasowanie zawartości Waveform Chart Strict Typedef

Post autor: RobINT »

Zyga pisze:A masz jakiś konkretny powód dlaczego użyłeś strict typedef?
Powód jest taki, że chciałem żeby wszystkie moje wykresy wyglądały tak samo.
Może nie będzie ich dużo, bo tylko kilkanaście, ale chyba po to jest Strict Typedef, żeby ułatwić życie.
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

Kasowanie zawartości Waveform Chart Strict Typedef

Post autor: Pitol »

A nie chcesz skorzystać z Waveform Graph? Troszkę większy narzut, jeśli chodzi o przygotowanie danych w stosunku do Waveform Chart, ale przynajmniej będziesz miał pełną kontrolę nad danymi wyświetlanymi bez względu na to czy to jest Strict Type Def czy nie.
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
Awatar użytkownika
RobINT
Posty: 4
Rejestracja: 31 lip 2015 13:32
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Re: Kasowanie zawartości Waveform Chart Strict Typedef

Post autor: RobINT »

Pitol pisze:A nie chcesz skorzystać z Waveform Graph? Troszkę większy narzut, jeśli chodzi o przygotowanie danych w stosunku do Waveform Chart, ale przynajmniej będziesz miał pełną kontrolę nad danymi wyświetlanymi bez względu na to czy to jest Strict Type Def czy nie.
Jeśli Waveform Graph nie ma takich ograniczeń co Chart to jak najbardziej mógłbym go wykorzystać, aczkolwiek chciałem zapobiec niepotrzebnemu "marnowaniu" pamięci, gdyż większość z wykresów jest poglądowa i nigdzie później nie jest wykorzystywana. Zastanawia mnie dlaczego tak jest ze Graph nie ma ograniczeń a Chart ma. Naprawdę nie ma sposobu wyzerowania Waveform Chart? Bo podobno w LabView "można zrobić wszystko" :)
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

Re: Kasowanie zawartości Waveform Chart Strict Typedef

Post autor: Pitol »

Dzieje się tak, ponieważ Waveform Chart zachowuje dane "w sobie", tzn. w kontrolce. Każdorazowo podając nową daną do WaveformChart jest ona zapamiętywana w kontrolce (stąd możliwość użycia metody Clear History, czy coś podobnego).
Jeżeli stworzysz Waveform Chart typu ścisłego pozbawiasz się tej możliwości gdyż ta forma uniemożliwia wszelkie zmiany własności obiektu, jaką również jest dostęp do jego danych (historii).
Natomiast Waveform Graph operuje na tablicy (uprośćmy to do tablic) danych, które nie są elementem obiektu Waveform Graph. On je tylko wyświetla, natomiast są one oddzielnym obiektem. Stąd możliwość manipulacji tymi danymi nawet jeśli obiekt Waveform Graph jest typu ścisłego.
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
ODPOWIEDZ