siec LAN w LabView

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
shaq95
Posty: 1
Rejestracja: 24 lip 2015 10:19
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

siec LAN w LabView

Post autor: shaq95 »

mam projekt do zrobienia z LabView dotyczacy tworzenia sieci LAN. nie mam zielonego pojecia o tym, moze mi ktos pomoc? na podstawie tego dokumentu musze go stworzyc
Załączniki
11774620_860828860653356_1503346991_n.jpg
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 983
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

siec LAN w LabView

Post autor: Pitol »

Rozumiem, że nic poza tym dokumentem nie wiesz, bo gdybyś wiedział, to byś napisał...

Super. Jeżeli chcesz, żeby ktoś się wysilił i Ci pomógł to masz dwie opcje:
1. Zaoferuj odpowiednią kwotę za pomoc (sory, ale wróżenie z fusów kosztuje - sprawdź stawki u wróżbity Macieja)
2. SAM zdobądź więcej informacji, szczególnie o tym co konkretnie należy wykonać i dopiero wtedy się zgłoś na forum po pomoc.

Podejrzewam, że ten termin w pierwszym akapicie (1-1.5 m-ca) to się już kończy? :)
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
robertmmarek
Posty: 20
Rejestracja: 03 sty 2015 11:06
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Re: siec LAN w LabView

Post autor: robertmmarek »

Jak rozumiem chodzi o stworzenie stanowiska pomiarowego + terminala końcowego znajdującego się w sieci lokalnej.

Myślę, że nikt tego za darmo nie zrobi, ale ogólna architektura czegoś takiego wyglądałaby tak:
1. Na stacji do której podłączone są USB DAQ tworzymy program, który udostępniać będzie w sieci lokalnej zmierzone wartości. Najłatwiejszym sposobem będą Shared Variable: http://www.ni.com/white-paper/4679/en/
2. Program służący za terminal, odbierający dane z serwera i ew. wysyłający odpowiednie zapytania.
ODPOWIEDZ