Ćwiczenia programowania obiektowego w LV

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Awatar użytkownika
aaddaas
Posty: 202
Rejestracja: 26 cze 2013 20:42
Wersja środowiska: LabVIEW 2015

Ćwiczenia programowania obiektowego w LV

Post autor: aaddaas »

Hej!
Zacząłem się uczyć programować obiektowo w LabView, ale doświadczenie uczy, że najlepsze efekty nauki - są przez praktykę. I w związku z tym poszukuję projektów, które mógłbym wykonać, by poćwiczyć programowanie obiektowe. Czy ktoś mógłby się podzielić swoimi zasobami? Szczególnie szukam jakichś starych projektów, które musieliście wykonać (by istniała do nich dokumentacja techniczna), lub pomysłów co mógłbym zrealizować.
Będę dźwięczny za każdą odpowiedź;)
Obrazek
Awatar użytkownika
koofaya
Posty: 38
Rejestracja: 23 sty 2014 14:51
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Ćwiczenia programowania obiektowego w LV

Post autor: koofaya »

Podbijam pytanie!

Znam wielu entuzjastów LVOOP, ale sam nie jestem przekonany. Napisałem kilka programów obiektowo, ale zawsze było to dla mnie jak wyważanie otwartych drzwi, więc też będę wdzięczny za jakieś dobre propozycje. Może być nawet aplikacja desktopowa, bo do sprzętu mam ograniczony dostęp.
TMa
Posty: 203
Rejestracja: 07 sty 2010 12:56
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Ćwiczenia programowania obiektowego w LV

Post autor: TMa »

OOP można zastosować do każdego projektu - bez względu na używane technologie, interfejsy czy urządzenia. Odwrócę wasze pytanie: z jaką materią do tej pory mieliście do czynienia? Najlepiej wziąć znany, obcykany ze swojego pkt widzenia temat (w którym czujemy się komfortowo i bezpiecznie :) ) i spróbować go przerobić na obiekty.

Może być to na początek prosta aplikacja, która zamknięta w obiekty, a obiekty w bibliotekę posłuży w przyszłości jako gotowy moduł (komponent) do zbudowania większej aplikacji. Polecam metodę małych kroków.
Ostatnio zmieniony 16 cze 2015 11:01 przez TMa, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ