Prosty Timer z Pauzą

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Rafffal123
Posty: 3
Rejestracja: 14 cze 2015 21:59
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Prosty Timer z Pauzą

Post autor: Rafffal123 »

Witam. Mam problem jeśli chodzi o timer, potrzebuję do programu prostego timera z pauzą i resetem, który posiada tylko 3 stany (resume, reset, pause). Problem pojawia się jeśli chodzi o pauzę, mianowicie timer podczas trwania w tym stanie dalej nalicza czas i po przejściu na resume, nie startuje od wartości na której został zatrzymany (tylko np. skacze 5/10 sekund do przodu w zależności od tego ile trwała pauza). Niżej wrzucam screeny kodu

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Rafffal123
Posty: 3
Rejestracja: 14 cze 2015 21:59
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Re: Prosty Timer z Pauzą

Post autor: Rafffal123 »

Błagam o pomoc, jakąkolwiek.
Awatar użytkownika
koofaya
Posty: 38
Rejestracja: 23 sty 2014 14:51
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Prosty Timer z Pauzą

Post autor: koofaya »

To zależy od tego, czy potrzebujesz ten Timer wywoływać tylko w razie jakiegoś Eventu, bez możliwości wykonania tej samej akcji 2x pod rząd, czy będzie on wywoływany ciągle, np. w każdej iteracji pętli. Bo ja stosuję nieco inne warianty w zależności od zastosowania.

Jeżeli ma działać ciągle, to chyba nie obejdzie się bez dodatkowych Shift Registrów. O ile dobrze pamiętam: stan Elapsed Time w chwili włączenia pauzy, flaga boolean "Pause?" lub akcja wykonana w poprzednim wywołaniu funkcji.

W materiałach do CLD te timery są "zwyobracane" od każdej strony.
Jamal79
Posty: 289
Rejestracja: 01 maja 2012 14:14
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: Farum

Prosty Timer z Pauzą

Post autor: Jamal79 »

Rafffal123
Posty: 3
Rejestracja: 14 cze 2015 21:59
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Prosty Timer z Pauzą

Post autor: Rafffal123 »

@Jamal79 Dzięki za link :) przeszukiwałem forum frazą "timer" a nie "stoper" dlatego nic nie znalazłem

@koofaya Ma to być timer jak najprostszy (muszę go zrobić na kolokwium zaliczeniowym na który mam godzine, jako SubVI do większej maszyny stanów), ma odliczać czas trwania danej akcji (np. palenia się diody LED) i po upłynięciu tego czasu, puszczać program dalej. Nie wiem za bardzo jak dokładnie to wyjaśnić bo z LV mam do czynienia dopiero od kilku miesięcy więc jestem prawie zielony w temacie.
pawhan11
Posty: 67
Rejestracja: 21 wrz 2011 16:25
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Re: Prosty Timer z Pauzą

Post autor: pawhan11 »

zalacznik
Załączniki
Timer.zip
(24.85 KiB) Pobrany 427 razy
CLS - Certified LabVIEW Student
ODPOWIEDZ