Sterowanie diodą

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Rafal_FCB
Posty: 2
Rejestracja: 10 cze 2015 20:52
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Sterowanie diodą

Post autor: Rafal_FCB »

Przepraszam za używanie nowego wątku, ale jestem całkowicie nowy na forum i jeszcze nie wiem co i jak, a potrzebuje szybkiej odpowiedzi.

Chodzi o sterowanie diodą, a dokładniej mam w case structure dodaną diodę do każdego case, żeby przy wykonywaniu się danego case świeciła się odpowiednia dioda. Problem w tym że dioda się zapala, ale raz zapalona już nie gaśnie. Zapewne będzie to banalne, ale jestem początkujący i mam problem często z banalnymi sprawami.
Dzięki za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
semper fidelis
Posty: 74
Rejestracja: 28 paź 2014 20:45
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Re: Sterowanie diodą

Post autor: semper fidelis »

A zmieniasz spowrotem jej stan? Musisz to robic jezeli chcesz zeby "gasla" czyli prawdopodobnie w pozostalych case bedziesz musial doprowadzac True do diody ktora ma miec stan True oraz do pozostalych False.

Moze pokaz swoj kod.
Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i to robi...
Rafal_FCB
Posty: 2
Rejestracja: 10 cze 2015 20:52
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Sterowanie diodą

Post autor: Rafal_FCB »

Podsunąłeś mi pomysł jak to zrobić i już działa. Ja diody umieściłem w poszczególnych case dla których miały działać i tylko je włączałem. Teraz umieściłem je poza case structure a w poszczególnych case dałem stałe false lub true sterujące wszystkimi diodami
Dziękuję bardzo za pomoc :)
ODPOWIEDZ