Wyświetlanie temperatury na grafie

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Rout
Posty: 1
Rejestracja: 08 cze 2015 14:22
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Wyświetlanie temperatury na grafie

Post autor: Rout »

Witam,
Jak w temacie mam do zrealizowania program. Treść: Obsłużyć miernik temperatury z karty pomiarowej i wyświetlić wykres. Jeżeli temperatura była powyżej lub poniżej wyznaczonego maksimum lub minimum, miała palić się odpowiednia dioda. Następnie zrobić średnią z 7-miu pomiarów i wyświetlić wraz z pierwszym wykresem.
Dodatek specjalny: by obsłużyć miernik przesuńcie na mierniku odpowiedni przełącznik, obsłużcie wejście (chyba) zero i wczytujcie wyniki w postaci voltage pomnożone (chyba) przez 100. Powinno w miarę ludzko wychodzić.
Jest to treść napisana przez kolegę więc troche nie czytelna, z tego co zrozumiałem musze podłączyć urządzenie zewnętrzne z którego będę zbierał dane. W domu nie jestem w stanie tego zrobić więc chciałbym to zadanie wykonać opierając się o sygnały które będą podawane poprzez bloczek temp. Nie wiem jak się za to zabrać. Dziękuje za wszelką pomoc.

Dopiero zaczynam się uczyć Labview, także proszę o wyrozumiałość.

Pozdrawiam,
Rout
Awatar użytkownika
Harnas
Posty: 152
Rejestracja: 16 mar 2011 09:56
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

Wyświetlanie temperatury na grafie

Post autor: Harnas »

Sprawdzac czy wartosc minimalna lub maksymalna zostaly przekroczone to nie problem, rysowac temp na wykresie oraz usredniac tez (masz gotowe bloczki do ktorych sie podpinasz).
Problemem jest bardziej to w jaki sposob odbierasz sygnaly w LabVIEW.
Jezeli dobrze Cie zrozumialem, chcesz sobie tylko pocwiczyc w domu na zmyslonych temperaturach. W takiej sytuacji watpie, zeby ktos Ci dal gotowe rozwiazanie bo przeciez zaczynasz dopiero i chcesz sie nauczyc :P LabVIEW ma wbudowane gotowe przyklady. Poszukaj, pooprzegladaj forum. To o czym wyzej pisales to nie jest zadna magia.
ODPOWIEDZ