Jak zrobić wideo z kolejnych klatek?

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
PawelR
Posty: 38
Rejestracja: 03 sie 2014 16:12
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Jak zrobić wideo z kolejnych klatek?

Post autor: PawelR »

Cześć!

Czy wiecie, w jaki sposób zrobić w LabVIEW plik wideo, dysponując serią obrazów (klatek)?

Z góry dzięki za pomoc
Paweł
Pomogłem? Kliknij "Pochwal" :)
Wojaran
Posty: 6
Rejestracja: 15 kwie 2014 20:02
Wersja środowiska: LabVIEW 2014
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Re: Jak zrobić wideo z kolejnych klatek?

Post autor: Wojaran »

Do tego służy np. Windows Movie Maker, a nie labview, a jak koniecznie chcesz "kaleczyć" problem to w module Vision można tworzyc pliki avi
ObrazekObrazek
PawelR
Posty: 38
Rejestracja: 03 sie 2014 16:12
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Jak zrobić wideo z kolejnych klatek?

Post autor: PawelR »

Dzięki, popróbuję. Ubzdurałem sobie, że Vision to głównie do kamer.
Wiesz, gdybym miał zrobić jeden film, to bym użył odpowiedniego programu, ale zrobić kilkadziesiąt animacji, korzystając z wykresów z LV. Tak więc wolę "kaleczyć", niż przeklikiwać się przez WMM przez tydzień :)
Pomogłem? Kliknij "Pochwal" :)
Wojaran
Posty: 6
Rejestracja: 15 kwie 2014 20:02
Wersja środowiska: LabVIEW 2014
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Re: Jak zrobić wideo z kolejnych klatek?

Post autor: Wojaran »

Z Vision możesz miec ten problem, że po pierwsze trzeba mieć licencję, po drugie, jednak to trochę skomplikowane, na twoim miejscu rozglądnął bym się za jakimś programem obsługiwanym z konsoli, bo wtedy z labview łatwo go obsłużysz , nie wiem czy avidemux nie da się z konsoli, ale na pewno jakiś program znajdziesz
ObrazekObrazek
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: Jak zrobić wideo z kolejnych klatek?

Post autor: PiDi »

Wojaran pisze:Z Vision możesz miec ten problem, że (...) jednak to trochę skomplikowane
Bo ja wiem, cztery bloczki do zapisu avi to nie takie straszne. Pobawiłem się chwilę i zmontowałem całkiem sprawny VI do zapisywania ekranu komputera do avi. W sumie zajęło mi to mniej czasu niż kiedyś szukanie takiego darmowego programu w internecie :p
Załączniki
ScreenCapture.vi
(55.88 KiB) Pobrany 341 razy
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ