Szeregowy RLC na NI-USB 6008

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Merki
Posty: 2
Rejestracja: 28 sty 2015 15:49
Wersja środowiska: LabVIEW 8.5

Szeregowy RLC na NI-USB 6008

Post autor: Merki »

Witam serdecznie,

mam do zrealizowania zadanie dotyczące pomiaru napięć w szeregowym obwodzie RLC wg schematu jak w załączniku.

Podłączam to wszystko tak jak na schemacie, ale chyba wykresy nie wychodzą mi takie jak potrzeba (załącznik 2). Próba podłączenia jednego bieguna transformatorka do GND nic nie pomaga. W związku z tym mam kilka pytań:

1) Co może powodować, że mam takie a nie inne wykresy? Wartości elementów to cewka 1mH, rezystor 1k, a kondensator 470nF.

2) Czy podczas pracy z wejściami różnicowymi jest wogóle konieczne łączenie jednego zacisku analogowego z GND?

3) W jaki sposób można "namalować" wykres obrazujący napięcie na kondensatorze?

Karta DAQ to NI-USB 6008

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi i pozdrawiam
Załączniki
2.jpg
2.jpg (126.34 KiB) Przejrzano 5140 razy
1.jpg
1.jpg (11.74 KiB) Przejrzano 5140 razy
Paco_MS
Posty: 43
Rejestracja: 25 paź 2011 15:04
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Re: Szeregowy RLC na NI-USB 6008

Post autor: Paco_MS »

Nie znam się za bardzo na elektrotechnice, albo raczej powiem nie chce mi się tego liczyć... :(
Mniejsza o to, połączenia są OK, nie potrzeba też łączyć do GND jeżeli są wejścia "AI differential".
Spróbował bym rozdzielić te dwa wykresy, być może napięcie na cewce jest tak małe, że go nie widać przy tym drugim wykresie?
Może być coś takiego? Taka pierwsza myśl mi przyszła. Daj znać, spróbuję powęszyć dalej może...
Merki
Posty: 2
Rejestracja: 28 sty 2015 15:49
Wersja środowiska: LabVIEW 8.5

Re: Szeregowy RLC na NI-USB 6008

Post autor: Merki »

Huh, myślałem, że temat umarł zaraz po założeniu dlatego teraz dopiero odpisuję ;)

Tak, napięcie na cewce było tak niskie, że wyszła praktycznie kreska prosta - miernikiem to było poniżej 0,1V. Po zastosowaniu innej cewki wykres się pojawił.

Dzięki za odpowiedź ;)
ODPOWIEDZ