Struktura drzewa z zapisem do XML

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Jacek1989
Posty: 2
Rejestracja: 08 cze 2014 17:49
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Struktura drzewa z zapisem do XML

Post autor: Jacek1989 »

Witam,

Mam do zrealizowania pewien, wydawałoby się prosty, programik. Mianowicie chodzi o to aby otworzyć wcześniej zapisaną strukturę drzewa, pozmieniać ją poprzez Drag & Drop oraz zapisać. Inni użytkownicy powinni mieć dostęp do podglądu tego drzewa. Dodatkowo przydałoby się jakoś archiwizować dane.

Myślałem, że najprościej będzie wczytać z pliku XML wcześniej zdeklarowaną strukturę drzewa. W następnym kroku dokonać zmian w drzewku poprzez Drag & Drop, a na koniec zapisać ponownie do XML (już pod inną nazwą). Plik(i) można by umieścić na sieci i rozwiązywałoby to już problem dostępu oraz archiwizacji. Wszystkie poprzednie konfiguracje byłyby już zapisane. I tutaj pojawia się mój problem. W jaki sposób wczytać dane z pliku XML aby przedstawione były jako drzewo a nie tablica? Może widzieliście już gdzieś podobne przykłady, albo robiliście coś podobnego? Jakie dodatki można by wykorzystać?
Prześledziłem przykłady jakie znalazłem tutaj, ale właśnie wczytane dane z xml są przedstawiane jako tablica.

Chyba że macie jakiś inny sposób jak rozwiązać dany problem? Wszystkie sugestie mile widziane.

Jeżeli zamieściłem wątek w złym temacie przepraszam.

Pozdrawiam Jacek
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: Struktura drzewa z zapisem do XML

Post autor: PiDi »

Zapytałem gógla i powiedział mi o tym: https://decibel.ni.com/content/docs/DOC-25645 - wygląda jak coś, czego szukasz.
Poza tym mgliście kojarzę jakiś ładniej napisany toolkit, który też pozwalał na przedstawianie XML w drzewie i jego edycję. Chyba, że coś mi się myli i kojarzę coś niezwiązanego z LabVIEW. Bo jak zapytać gógla po prostu o "XML tree" bez LV, to możliwości jest wiele.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Jacek1989
Posty: 2
Rejestracja: 08 cze 2014 17:49
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Struktura drzewa z zapisem do XML

Post autor: Jacek1989 »

Dzięki PiDi,
O coś takiego mi chodziło. Ten przykład musiałem przeoczyć.
Cóż jeszcze trzeba wiedzieć jak zapytać gógla :)
ODPOWIEDZ