Resetowanie licznika

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Danoss3936
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2015 13:15
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Resetowanie licznika

Post autor: Danoss3936 »

Witam, jestem totalnie początkujący w LabVIEW. Mam nadzieję, że ten temat umieściłem w dobrym dziale, jeśli nie to przepraszam tu też jestem nowy.
Mam taki problem. Jak zrobić aby ustawić w numericu ograniczenie do 1000 gdzie jak wartość osiągnie 1000 zeruję się i zaczyna liczyć od nowa plus za każdym tysiącem do innego numerica doda 1. Chce zrobić licznik jak w samochodzie. Jak to zrobić. Nie chciało mi dodać zdjęcia tutaj więc wrzucam w załączniku.

Pozdrawiam i z góry dziękuje
Załączniki
Bez tytułu.jpg
Awatar użytkownika
koofaya
Posty: 38
Rejestracja: 23 sty 2014 14:51
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Resetowanie licznika

Post autor: koofaya »

Temat ewidentnie w złym dziale, więc nie wiem, czy odpowiadać, czy poczekać, aż moderator przeniesie do ogólnego...
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 983
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

Resetowanie licznika

Post autor: Pitol »

Posprzątane...

Co do Twojego problemu to pobaw się rejestrami przesuwnymi (Shift Registers). Dostępne po prawym kliknięciu na krawędź pętli While.
Poczytaj na necie co to i jak to się je...
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
Jamal79
Posty: 289
Rejestracja: 01 maja 2012 14:14
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: Farum

Resetowanie licznika

Post autor: Jamal79 »

Tak jak pitol wspomnial musisz uzyc shift registra.
Tylko niebardzo wiem jak chcesz to zrealizowac, bo normalnie gaz ma sie nijak do predkosci i do ilosci przejechanych km. A tym bardzoej do zuzycia paliwa. Zeby to mialo rece i nogi, dodaj obrotomierz i np, mechanizm skrzyni biegow...

Co do licznika to jest kilka opcji
1. Klikajac na indykatorze PPM mozesz wybrac Display format, mozesz to zmienic.
2. Mozesz dodac mnoznik x1000 a inkrementacje petli zrobic co 0,001
3. Dodac tablice, albo warunek, albo.....
Paco_MS
Posty: 43
Rejestracja: 25 paź 2011 15:04
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Re: Resetowanie licznika

Post autor: Paco_MS »

Witam,
nie bardzo rozumiem co to znaczy zrobić licznik jak w samochodzie, o co chodzi? O wygląd tego zegara?
Co do rejestrów przesuwnych: próba połączenia wyjścia z wejściem wygenerowała znacznik sprzężenia zwrotnego ( ta strzałeczka w lewo) to zastępuje rejestr przesuwny, ale rzeczywiście ładniej wyglądało by z rejestrem - i bardziej czytelne.
Proponuję też sięgnąć do funkcji Quotient&Remainder (http://zone.ni.com/reference/en-XX/help ... _remainder). Fajna funkcja, która dzieli x przez y i jako rezultat zwraca ilość części całkowitych i resztę.
Np dla y=1000 i x=2350 otrzymamy 2 oraz 350, To 2 wyświetlasz jako numeric, a 350 dajesz na zegar...
ODPOWIEDZ