Projekt Alarm LabVIEW

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Akuku
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2015 17:24
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Projekt Alarm LabVIEW

Post autor: Akuku »

Witam, jestem w trakcie pracy nad projektem na zajęcia i trochę się pogubiłem. Zapomniałem parę kwestii zajęć i program mi nie działa. Mój program - alarm, po wpisaniu kodu ma odzbroić alarm i napisać kod poprawny, przy złym kodzie, włączyć alarm we wszystkich kontrolkach i dać 5 sekund na ponowne wpisanie kodu. Kontrolki vertical są do wyłączanie/włączania alarmu w poszczególnych miejscach. Jeśli ktoś byłby w stanie do jutra do godzin rannych poprawić mój projekt lub dać wskazówki, to byłbym wdzięczny :)
Załączniki
alarm 2.vi
(40.3 KiB) Pobrany 316 razy
PawelR
Posty: 38
Rejestracja: 03 sie 2014 16:12
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Projekt Alarm LabVIEW

Post autor: PawelR »

Najważniejsze: w tym momencie najpierw sprawdzasz poprawność kodu, a potem uruchamiasz pętlę. W rezultacie zmiana kodu NIC nie daje (istotny jest stan początkowy).
Wrzuć indykator i sprawdzenie warunku do pętli WHILE. Oczywiście, strukturę Case też.
Sorry, ale nie bardzo mogę w tej chwili sam to poprawić...
Pomogłem? Kliknij "Pochwal" :)
Akuku
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2015 17:24
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Projekt Alarm LabVIEW

Post autor: Akuku »

Szczerze mówiąc, to dalej nie umiem sobie z tym poradzić... No nic, dzięki za poświęcenie czasu, spróbuje z ćwiczeniowcem doogarnąć program :)
PawelR
Posty: 38
Rejestracja: 03 sie 2014 16:12
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Projekt Alarm LabVIEW

Post autor: PawelR »

Spróbuj robić po kolei, co chwila sprawdzając efekty. Zacznij od pętli WHILE, potem dodaj sprawdzenie warunku "czy kod jest poprawny" (jeśli tak, to zapal lampkę), a dopiero potem dodawaj (pojedynczo! albo całym wektorem) przełączniki.
I nie oczekuj, że najpierw narysujesz, a potem odpalisz. Pewnie mało komu to się uda, ale pewnie też mało kto próbuje.

Piszę, jakbyś musiał robić od nowa... ale niestety, to Cię czeka. Masz zły szkielet programu. Zauważ, że jeśli na początku wpiszesz dobry kod, program w ogóle nie wejdzie w pętlę (bo w stanie TRUE jej nie ma...).

Aha: w poprzednim wpisie pisząc "kod" miałem na myśli to, co wystukujesz w polu "Wpisz kod", a nie kod programu. To mogło być mylące.
Pomogłem? Kliknij "Pochwal" :)
ODPOWIEDZ