rozproszony system pomiarowy z wykorzystaniem technik ActivX

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
bronkay
Posty: 2
Rejestracja: 15 maja 2004 00:00

rozproszony system pomiarowy z wykorzystaniem technik ActivX

Post autor: bronkay »

witam wszystkich.jestem nowym uzytkownikiem forum i poczatkujacym w programowaniu w labview.mam do wykonania rozproszony system pomiarowy oparty na modelu klient-serwer z wykorzystaniem kontrolek activx. do tej pory udalo mi sie wykonac model serwera i klienta oparty na DataSocket. ale nie mam pojecia jak korzystac z kontrolek activx zeby ich uzyc w moim projekcie. przypuszczam ze to nie jest natzbyt skomplikowane,ale nie mam zadnych materialow gdzie moglbym to znalezc. prosze o pomoc w zwiazku z tym i z gory dziekuje.
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Materiały

Post autor: bogdani »

Witam na forum nowego użytkownika
Na stronach National Instruments można znaleźć wiele dokumentów, w tym również takie: ActiveX/COM Overview oraz prezentację Understanding COM/ActiveX.
W naszym dziale z plikami również są przykłady wykorzystania kontrolek ActiveX. Przykłady takie są również zawarte w plikach instalowanych razem z LabVIEW.
Jakich kontrolek pragniesz użyć ?? Można ktoś z nas już ich używał i podpowie metodę.
PS. Przeniosłem posta do właściwego działu.
bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
bronkay
Posty: 2
Rejestracja: 15 maja 2004 00:00

Post autor: bronkay »

wielkie dzięki, ale niestety informacje które mi podałeś za bardzo mi się nie przydały, bo okazuje się że temat kontrolek activx jest dużo bardziej obszerniejszy niż przypuszczałem. a poza tym nienajlepiej radzę sobie z angielskim ;) problem polega na tym, że mam w swoim projekcie zastosować kontrolki activx w taki sposób aby móc z poziomu klienta zadawać i regulować nastawy parametrów urządzenia zamieszczonego na serwerze. w moim przypadku tym urządzeniem zamieszczonym na serwerze jest generator różnych przebiegów,a więc w tym przypadku regulacja z poziomu klienta nastawami amplitudy, częstotliwości, rodzaju przebiegu, częstotliwości próbkowania itd ... za pomocne informacje konkretnie do mojego projektu bardzo dziękuję, bo nie mam pojęcia jak się zabrać za te kontrolki. jeżeli trzeba to moge zawrzeć tutaj schemat mojego serwera i klienta.
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Plik

Post autor: bogdani »

Witaj
W naszej bazie plików pojawił się prosty przykład pokazujący wykorzystanie kontrolki ActvieX w LabVIEW - ActiveX for Beginners. Wydaje mi się, iż będzie ci przez to łatwiej zrozumieć zasady wykorzystywania ActiveX.
Co do twojego problemu to musisz mieć kontrolki ActiveX które chcesz wykorzystać. Jeśli je masz to powinieneś je przez m.in. ten przykład umieć wykorzystać. Inną sprawą jest fakt czy koniecznie musisz wykorzystywać kontrolki ActiveX w twoim programie, czy można to zrobić poprzez standardowe kontrolki LabVIEW i ich zadania wysyłać na serwer, na którym pracuje główna aplikacja.
bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ