Błędy w obsłudze funkcji InPort.vi, OutPort.vi Win 7 x64

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
PeGaz
Posty: 5
Rejestracja: 17 cze 2014 20:27
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Błędy w obsłudze funkcji InPort.vi, OutPort.vi Win 7 x64

Post autor: PeGaz »

Witam,
mam problem jak w temacie. Zainstalowałem na laptopie (Win 7 x64) bibliotekę do obsługi portu LPT według instrukcji z https://groups.google.com/forum/#!topic ... bIO2wHK1KU, co pozwoliło mi stworzyć aplikację sterującą wyświetlaczem LCD z tego portu.
Aplikację próbowałem odpalić na komputerze stacjonarnym (Win 7 x64) na którym analogicznie zainstalowałem sterowniki, ale nie znajduje biblioteki do obsługi funkcji InPort.vi, OutPort.vi.
Dodam, że na laptopie mam LV 32bit a na kompie LV 64bit. Czy da się temu jakoś zaradzić?
Paco_MS
Posty: 43
Rejestracja: 25 paź 2011 15:04
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Re: Błędy w obsłudze funkcji InPort.vi, OutPort.vi Win 7 x64

Post autor: Paco_MS »

... a takie naiwne pytanie: czy stacjonarny ma port LPT lub odpowiadający? Zwykle przy instalacji sterowniki się ładują stosownie do sprzętu... Może wywala błędy. bo nie ma fizycznie portu?
PeGaz
Posty: 5
Rejestracja: 17 cze 2014 20:27
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Błędy w obsłudze funkcji InPort.vi, OutPort.vi Win 7 x64

Post autor: PeGaz »

Port LPT na stacjonarnym jest. Choć o jego sprawności nie zaświadczę ponieważ nigdy go nie używałem. W międzyczasie udało mi się odpalić aplikacje na komputerze uczelnianym, LV 32bit i śmigała. Pytanie pozostaje aktualne choć na szczęście nie blokuje to mi już pracy.
Paco_MS
Posty: 43
Rejestracja: 25 paź 2011 15:04
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Re: Błędy w obsłudze funkcji InPort.vi, OutPort.vi Win 7 x64

Post autor: Paco_MS »

A gdzie szukałeś tych funkcji.
Powinny być w palecie Connectivity / Port IO.
Czy próbowałeś też przez Search w oknie Palety Funkcji?
Załączniki
Zrzut ekranu-1.jpg
ODPOWIEDZ