Hierarchia - Property Node

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Awatar użytkownika
Brad PID
Posty: 29
Rejestracja: 24 kwie 2013 01:12
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Hierarchia - Property Node

Post autor: Brad PID »

Cześć,

Używając jakiejkolwiek kontrolki w LV mamy dostęp do jej Property Node. Samych właściwości jest dosyć sporo i są pogrupowane w logiczny sposób. Na przykład, aby zmienić kolor etykiety danej kontrolki, musimy przejść przez: Label >> Colors >> BG Colors - jak na załączonym obrazku:
Hierarchia Property Node.png
Chciałbym uzyskać taki sam efekt z użyciem stworzonych przez siebie klas. Utworzyłem dwie klasy. Każda klasa ma przykładowe pola - parametry. Dodatkowo, jedna z klas posiada jako jedno z pól, drugą klasę. Wygenerowałem "Acesors" oraz umożliwiłem dostęp przez Property Node. Niestety nie otrzymałem zamierzonego efektu - obrazek poniżej:
Moje Property.png
Jak mogę zrealizować tego typu hierarchię? Dodam, że użycie klastrów mnie nie interesuję, z uwagi na to, że podczas ustawiania parametrów muszę wykonać dodatkowe czynności.
Załączniki
Property Hierarchy.zip
(183.9 KiB) Pobrany 230 razy
Dawid Woźny
Certified LabVIEW Associate Developer
www.optinav.pl
Obrazek
TMa
Posty: 203
Rejestracja: 07 sty 2010 12:56
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Hierarchia - Property Node

Post autor: TMa »

Property Node wyświetla właściwości danego obiektu jaki i właściwości obiektów po których dziedziczy. W tym drugim przypadku właściwości kolejnych rodziców są oddzielone kreską. To co proponujesz zostało już poruszone na LabVIEW Idea Exchange
Awatar użytkownika
Brad PID
Posty: 29
Rejestracja: 24 kwie 2013 01:12
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Re: Hierarchia - Property Node

Post autor: Brad PID »

Dobrze wiedzieć, że czegoś nie ma. O taką odpowiedź mi chodziło.
Dawid Woźny
Certified LabVIEW Associate Developer
www.optinav.pl
Obrazek
ODPOWIEDZ