Labview+Solidworks

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
meeshal
Posty: 4
Rejestracja: 18 gru 2013 14:08
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Labview+Solidworks

Post autor: meeshal »

Witam, potrzebuję pomocy w sterowaniu modelem z solida za pomocą labview. Model w solidze to manipulator 6dof, udało mi się połączyć odpowiednie napędy z labview i nimi sterować lecz teraz pozostaje problem sterowania nim za pomocą współrzędnych kartezjańskich w przestrzeni roboczej. Jest ktoś w stanie pomóc w jakiś sposób ?
Pozdrawiam
may
Posty: 96
Rejestracja: 20 lut 2012 12:30
Wersja środowiska: LabVIEW 2014
Lokalizacja: Katowice / Ruda Śląska

Labview+Solidworks

Post autor: may »

Posiadasz moduł LabVIEW Robotics? Tam są funkcje pozwalające obliczać kinematyki odwrotne robota. Jeżeli nie masz, to musisz sam zaimplementować algorytm liczenia tej kinematyki, ale to zasadniczo jest matematyka na dość zaawansowanym poziomie.
Obrazek
meeshal
Posty: 4
Rejestracja: 18 gru 2013 14:08
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Re: Labview+Solidworks

Post autor: meeshal »

Posiadam ten moduł jednak myślałem że w samym soft motion dam radę to zrobić , a same zadanie odwrotne mam przeliczone ale w matlabie... Sproboje jednak pobawić sie w robotics może dam radę
may
Posty: 96
Rejestracja: 20 lut 2012 12:30
Wersja środowiska: LabVIEW 2014
Lokalizacja: Katowice / Ruda Śląska

Labview+Solidworks

Post autor: may »

Jeżeli masz to policzone w MATLABie, to też dobrze. Kod MATLABa można uruchomić w LabVIEW za pomocą MathScript Node (kod MATLABa jest wykonywany bezpośrednio przez LabVIEW, jak korzystasz z jakichś toolboxów MATLABowych, to może nie działać poprawnie), albo za pomocą struktury MATLAB Script (LabVIEW uruchamia sobie MATLABa, wysyła do niego kod i odbiera wyniki algorytmu, działa wszystko co działało by w MATLABie).
Każda metoda która pozwoli ci wyliczyć położenia poszczególnych silników będzie dobra, możliwe że w soft motion też się da.
Obrazek
meeshal
Posty: 4
Rejestracja: 18 gru 2013 14:08
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Labview+Solidworks

Post autor: meeshal »

mniej więcej chodzi mi o coś takiego
http://www.youtube.com/watch?v=ymSvUJouToU
i wygląda na to że użyty jest tytaj bloczek interpolacji 3d ale że jestem początkujący w labview to nie bardzo wiem jak to zrobić, może ktośjest w stanie pomóc ?
Gr4nd91
Posty: 7
Rejestracja: 06 maja 2013 16:17
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Re: Labview+Solidworks

Post autor: Gr4nd91 »

Też to przerabiałem, nakładka Soft motion steruje naszym modelem w solidzie ale trzeba mieć do tego kompa wymiatacza bo symulacja bardzo zwalnia, druga sprawa w soft motion da sie napisać różnego rodzaju prgramy ale trzeba sie mocno napracować, ja na twoim miejscu zimportował bym model z solida do labview w postaci pliku .ive skonstruował go w konfiguratorze Robot simulation model builder poustawiał mu wszystkie parametry od siły do rodzaju przegubów i co tylko chcesz, dzięki temu program może automatcznie wyznaczyć ci kinematyke robota (w moim przypadku wyznaczałem kinematyke robota na piechote z notacji DH, wszystko teoretycznie było dobzre a program nie działał, dopiero po zimportowaniu modelu LabView znalazł mi mikroskopine offsety których program graficzny nie dociagnał), poza tym masz szereg gotowych skryptów które mozna wykorzystać w programie i symulacja działa znacznie szybciej.
ODPOWIEDZ