Czas martwy w PWM

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
przemok90@wp.pl
Posty: 13
Rejestracja: 19 mar 2013 17:19
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Czas martwy w PWM

Post autor: przemok90@wp.pl »

Witam, mam następujący problem z wygenerowaniem czasu martwego między generowanymi stanami sygnału PWM. Czy jest jakiś uniwersalny sposób na opóźnienie sygnałów względem siebie?
czas martwy1.png
czas martwy1.png (17.27 KiB) Przejrzano 5087 razy
czas martwy.png
laradek
Posty: 47
Rejestracja: 06 kwie 2013 18:25
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Re: Czas martwy w PWM

Post autor: laradek »

Przeczytałem twoje zadanie i zrobiłem sobie vi do opóżniania zapalania diody po załączeniu przełącznika. Wykorzystałem do tego maszynę stanów z kolejnymi stanami: wykrycie zbocza narastającego -> odmierzenie czasu opóźnienia (wykorzystałem time elapsed?) -> zapalenie diody i czekanie na wyłączenie przełącznika -> i przejście do początku..... Taki sposób możesz wykorzystać w twoim zadaniu.

Pozdro :)
laradek
Posty: 47
Rejestracja: 06 kwie 2013 18:25
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Re: Czas martwy w PWM

Post autor: laradek »

O ile pamiętam to chciałeś kiedyś zasymulować falownik. Jeżeli to chcesz zrobić w tym przykładzie to trochę dziwnie wyglądają twoje przebiegi dla tranzystorów.
W pliku falownik masz przebieg dla górnego tranzystora- dodatnie połówki siunusiody. Jest to pwm sterowany wartością sinusa. Mniej więcej tak działają falowniki.
Załączniki
falownik.jpg
ODPOWIEDZ