Struktura case

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
nic33
Posty: 2
Rejestracja: 15 paź 2013 16:53
Wersja środowiska: LabVIEW 8.6

Struktura case

Post autor: nic33 »

Cześć;)
W jaki sposób można przerobić "górną" strukturę case aby wykres sinusa rysował się od dowolnie przyjętej wartości wprowadzanej do "controlera" (przesunięcie fazowe); ja się już chwilę nad tym bawię, ale nie wpadłem na żaden sensowny pomysł;/
Link do programu: http://www.speedyshare.com/F4H5e/wykres.vi

nie ma złych pomysłów;D z góry b.dziękuje
milten
Posty: 77
Rejestracja: 25 paź 2011 20:49
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Struktura case

Post autor: milten »

A można by uporządkować i napisać dokładniej co autor miał na myśli? Próbuję zrozumieć sensowność tego kodu, ale ciężko strasznie.

I dodatkowo chyba nie ten dział.
Ostatnio zmieniony 20 lis 2013 16:53 przez milten, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
may
Posty: 96
Rejestracja: 20 lut 2012 12:30
Wersja środowiska: LabVIEW 2014
Lokalizacja: Katowice / Ruda Śląska

Re: Struktura case

Post autor: may »

A nie chodziło Ci o coś w tym stylu?
wykres.png
wykres.png (7.4 KiB) Przejrzano 6208 razy
Jak nie to wybacz, odeślę moją szklaną kulę na przegląd.
Załączniki
wykres.vi
(19.47 KiB) Pobrany 280 razy
Obrazek
nic33
Posty: 2
Rejestracja: 15 paź 2013 16:53
Wersja środowiska: LabVIEW 8.6

Struktura case

Post autor: nic33 »

Niestety nie mogę otworzyć tego co co wysłałeś may, bo mam wersie 8.6.1;/
Jeszcze raz - chodzi mi o to, żeby wprowadzić do tego programu możliwość wyboru (np.: za pomocą pokrętła) wartość od której wykres miałby się "rysować". Jak widać, u mnie tej możliwości nie ma, wykres za każdym razy rysuje się od wartości 0 na osi OY. Więc chodzi o to, żeby po ustawieniu na pokrętle wartości 0.5 wykres zaczynał się od tej wartości na osi OY. Jakieś pomysły?
may
Posty: 96
Rejestracja: 20 lut 2012 12:30
Wersja środowiska: LabVIEW 2014
Lokalizacja: Katowice / Ruda Śląska

Struktura case

Post autor: may »

Hmm, dałbym głowę, że zapisałem to w wersji 8.6. Może wysłałem nie ten plik. W każdym bądź razie, tam jest tylko jedna funkcja: Sine Wfm z palety Signal Processing. Jeszcze parę innych funkcji działa podobnie: Basic FuncGen, Sine Wave, Sine Pattern. Któraś powinna ci pasować. Jeżeli chcesz, jak to określiłeś żeby wykres zaczynał się od zadanej wartości y, to musisz przeliczyć jakiemu kątowi przesunięcia fazowego sinusa to odpowiada i podpiąć tą wartość pod terminal Phase.
Obrazek
ODPOWIEDZ