relinkowanie subvi

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Awatar użytkownika
mar3cki
Posty: 53
Rejestracja: 15 lis 2005 00:00
Lokalizacja: Wrocław

relinkowanie subvi

Post autor: mar3cki »

Mam dość sporą bibliotekę z drajwerami umieszczonymi w katalogach. Klient zażyczył sobie usunąć pewne frazy z nazwy vi, co też uczyniłem ;) I teraz pojawia się kłopot - jak zautomatyzować relinkowanie subvi? Wiem co usunąłem z nazwy plików/folderów, więc jakbym mógł się dobrać do ścieżki subvi mógłbym to łatwo stamtąd usunąć.

Jest 'VI:Property: Caller's Name' - jednak ona jest tylko od odczytu.
W menu View -> Browse Relationship -> This VI's SubVIs mogę zobaczyć co wywołuję, ale jak to zautomatyzować?
pozdro marecki

Certified LabVIEW Developer
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 983
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

relinkowanie subvi

Post autor: Pitol »

A próbowałeś tego rozwiązania?

https://decibel.ni.com/content/message/18955

Autor wypowiedzi zaleca zmianę nazw automatycznie w projekcie zamiast bawienia się w ponowne linkowanie VI.
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
Awatar użytkownika
mar3cki
Posty: 53
Rejestracja: 15 lis 2005 00:00
Lokalizacja: Wrocław

relinkowanie subvi

Post autor: mar3cki »

przekopałem chyba wszystkie możliwe opcje zmiany nazwy plików w projekcie i za każdym razem zostaje problem z relinkowaniem subvi...

ale może ja tu czegoś nie rozumiem - w tym linku co podałeś bloczek invoke method ma inny kolor, a delete inaczej wygląda - to są jakieś inne funkcje niż użyłem?

Edit - już wiem, że nie zauważyłem takiej małej drobnostki 'Be carefull you have to start from the bottom of the VI hierachy ' - łatwo powiedzieć, ale jak zrobić...
Załączniki
Rename_file.vi
(11.69 KiB) Pobrany 375 razy
pozdro marecki

Certified LabVIEW Developer
Awatar użytkownika
jogurt_owocowy
Posty: 1317
Rejestracja: 30 lis 2004 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Kraków

Re: relinkowanie subvi

Post autor: jogurt_owocowy »

Spróbuj Tools -> Advanced -> Mass Compile, wybierz ścieżkę do głównego folderu Twojej aplikacji i kliknij Mass Compile. Gdy LabVIEW będzie próbować ładować "stare" pliki, kliknij Browse i wskaż mu nową ścieżkę. To trochę żmudny, ale jednorazowy proces - potem powinno być wszystko w porządku.
Awatar użytkownika
mar3cki
Posty: 53
Rejestracja: 15 lis 2005 00:00
Lokalizacja: Wrocław

relinkowanie subvi

Post autor: mar3cki »

tak nie da rady - mam przeszło 700 VI w podfolderach...

Najdziwniejsze jest to, że wrzucając wszystko do pustego folderu jako auto-populating mogę zmieniać nazwy ręcznie i wywołania się aktualizują, a jak zmieniam je automatem to już nie koniecznie... Bo nie zawsze trafię w najniższy poziom VI Hierarchy
pozdro marecki

Certified LabVIEW Developer
Awatar użytkownika
mar3cki
Posty: 53
Rejestracja: 15 lis 2005 00:00
Lokalizacja: Wrocław

relinkowanie subvi

Post autor: mar3cki »

znalazłem rozwiązanie tu: http://lavag.org/topic/4810-openg-renam ... -released/ ;)
nie rozwiązuje wszystkich moich problemów, ale 99% :D
pozdro marecki

Certified LabVIEW Developer
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 983
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

relinkowanie subvi

Post autor: Pitol »

No... Usiadłem dziś do tego i prawie mi się udało to zrobić. W sumie nie jest trudne, tylko trzeba kilka przypadków uwzględnić. Widać ktoś wpadł na to też i zrobił z tego toola.

Gdybym wcześniej zobaczył Twój post to bym sobie odpuścił :)
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
Awatar użytkownika
mar3cki
Posty: 53
Rejestracja: 15 lis 2005 00:00
Lokalizacja: Wrocław

relinkowanie subvi

Post autor: mar3cki »

hej Pitol, powiem tak - tool prawie działa ;), tzn niektóre SubVI trzeba ręcznie podlinkować przy ładowaniu VI. Jeśli funkcje są podzielone na foldery to raczej trzeba zmieniać po folderach (a przynajmniej tych głównych), bo nie zadziała. Zdecydowanie ograniczył moją pracę do powiedzmy kilku godzin pracy, z zakładanych kilkunastu :)
Więc jeśli twój tool jest lepszy to super :) i mógłbyś go udostępnić :)
pozdro marecki

Certified LabVIEW Developer
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 983
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

Re: relinkowanie subvi

Post autor: Pitol »

Pitol pisze:No... Usiadłem dziś do tego i prawie mi się udało to zrobić (...)
Prace utknęły na "prawie", a że wczoraj czyściłem pulpit to i przy okazji skasowałem folder z tym toolem... Damn it #-o
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
ODPOWIEDZ