Pytania na temat szkolenia Core 1 i 2

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
tomziom
Posty: 2
Rejestracja: 17 sie 2013 05:47
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Pytania na temat szkolenia Core 1 i 2

Post autor: tomziom »

Cześć,

-Orientujecie się czy sa jakieś zniżki dla studentów odnośnie szkoleń LabView Core 1 i Core 2? Ile takie szkolenia kosztują?
-Jaki hardware wykrzystyway jest na tych szkoleniach?
-Jak oceniacie skutecznośc szkolenia Core 1- warto wydać pieniądze czy może idzie się nauczyć tego na własną rękę?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
smiga
Administrator
Posty: 800
Rejestracja: 04 paź 2009 12:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2016
Lokalizacja: Słupsk

Pytania na temat szkolenia Core 1 i 2

Post autor: smiga »

Wszystkiego możesz się uczyć na własną rękę ... pytanie czy warto marnować czas. Jeżeli już programujesz troszkę w LabVIEW, to Core 1 może być za proste. Jeżeli dopiero chcesz zacząć - polecam.
Core 1 i core 2, czyli 5 dni, to szubki start do programowania w LabVIEW. Jak masz kasę to warto zainwestować i złapać dobre nawyki, nauczyć się dobrych podstaw i zrozumieć najczęściej stosowane architektury.

Sprzęt to NI Instrument Simulator (interfejs GPIB) -we/wy analogowe i cyfrowe, gen. funkcyjny, czujnik temperatury, enkoder itp. Może być inny sprzęt - BNC-2120. Może też odbyć się szkolenie bez sprzętu - można zasymulować sprzęt w MAX'ie, czyli software-owo.

Nie wiem czy są zniżki dla studentów - zadzwoń do NI (najlepiej do Darka Jaworskiego) i zapytaj.
__ Arkadiusz Śmigielski, tel. 662 01 01 74___
ObrazekObrazekObrazek
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Pytania na temat szkolenia Core 1 i 2

Post autor: bogdani »

Co do sprzętu to na szkoleniu najwięcej czasu ludziom zajmuje podłączenie, zainstalowanie i skonfigurowanie.
Przy symulowaniu takiego urządzenia część problemów odpada, ale też nie będziesz miał okazji się z nimi zmierzyć pod nadzorem kogoś z większym doświadczeniem.

Jak już zacząłeś pisać w LV i robisz to już parę miesięcy to takie szkolenie Core 1 i 2 może posłużyć do poukładania sobie kilku rzeczy.
Jak jesteś studentem, to można jeszcze tak zrobić.

W Polsce jest kilka LabVIEW Academy na kilku uczelniach. Oni tam mają materiały. Może zgłoś się do odpowiednich ludzi i sprawdź materiały.

Zakres szkoleń jest opisany poniżej:
http://poland.ni.com/szkolenia/labview-core-1
http://poland.ni.com/szkolenia/labview-core-2

Co do skuteczności to powiem, jako prowadzący takie szkolenia wszystko zależy od człowieka.
Niektórzy pojmowali to od razu i czasem wyprzedzali materiał, inni mieli z tym problem.
Jak na bieżąco piszesz programy w czymkolwiek to podstawowe struktury powinieneś znać i bez problemu używać.
Kwestia poznania jak należy tego używać, jak tworzyć proste architektury programu aby od razu działały poprawnie, jak rozmawiać z światem zewnętrznym (pliki, moduły pomiarowe).

Możesz jak smiga zauważył mieć podane ładnie na tacy za $$$ lub poświecić trochę czasu i znaleźć sobie taki kurs w sieci :-) (tu wcale nie namawiam do łamania prawa - wszystko legalne, może nie koniecznie aktualne do wersji 2012, ale ogólne zasady programowania w LabVIEW się nie zmieniają)

Co do zniżek, to na pewno jest 75% na egzamin certyfikujący :-)
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
Jamal79
Posty: 289
Rejestracja: 01 maja 2012 14:14
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: Farum

Pytania na temat szkolenia Core 1 i 2

Post autor: Jamal79 »

Siemano.
Co do tego sprzetu to niemarnowal bym czasu na poznawanie tego tam ze szkolen. Tak jak zauwazyli poprzednicy zajmuje to sporo czasu na szkoleniu a i tak w realu niebedziesz z nich korzystal. Supportowanych jest tylko kilka firm no NI, ktore dzialaja jako Plug&Play (Poprzez Maxa).
Dlatego w/g mnie lepiej jest poswiecic ten czas na dodatkowe pytania czy jakies tam tips&tricks (uwaga dla prowadzacych)

Ja tez poszedlem na Cory 1 i 2, po kilku tygodniach "zabawy" z LV, radzilem sobie z modyfikacja istniejacego kodu itd. Po kursie czesc trybow wskoczyla na swoje miejsce :) Znajdziesz tam odpowiedzi na 10 nurtujacych cie pytan, ale zadasz sobie kolejnych 20. :)

PS. Ten wykres ze zrozumieniem i mozliwosciami LV sprawdza sie w 100%.
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Pytania na temat szkolenia Core 1 i 2

Post autor: bogdani »

Jamal79, takie właśnie tips & trick to jest wartość dodana do szkolenia prowadzonego przeze mnie.
Szczególnie, jeśli ktoś myśli o certyfikatach i robi aplikacje coraz większe.

Zawsze próbuję rozpoznać plany grupy do lepszego wykorzystania LV w życiu i podpowiadam co może się przydać, albo jak postępować, żeby było mniej potknięć na początku drogi.
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
tomziom
Posty: 2
Rejestracja: 17 sie 2013 05:47
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Re: Pytania na temat szkolenia Core 1 i 2

Post autor: tomziom »

Dzięki za odpowiedzi. Do LabVIEW zaglądam dopiero od tygodnia. Do tej pory zrobiłem wszystkie tutoriale z ni.com. Wcześniej programowałem w C i C++ wiec podstawy G szybko mi weszły.

Na studiach kiedyś mi tylko wspomnieli, że jest coś takiego jak LabVIEW i jak ktoś będzie chciał to sobie sam ogarnie na własną rękę :) Aktualnie robię praktyki w jednej z firm w stanach, która wykorzystuje dobrodziejstw NI. Inżynier, który tam programuje w LabVIEW doradził mi zakup myDAQu. Co wy mślicie? Mam nadzieję, że to była dobra rada bo już zamówiłem ;p

Pozdrawiam
Paweł Górski
Posty: 5
Rejestracja: 10 sie 2013 16:56
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Pytania na temat szkolenia Core 1 i 2

Post autor: Paweł Górski »

Z własnego doświadczenia powiem, że uczyłem się LabVIEW na własną rękę, tzn. miałem określone zadanie które miałem wykonać i kombinowałem jak to zrobić żeby działało. Pamiętam że to była masakra. Miałem jakieś dwie książki w języku polskim które mi w ogóle nie pomogły. Jakiś czas później zrobiłem szkolenie Core 1 i Core 2, najpierw z materiałów które znalazłem w sieci, później na Self-Paced Training na stronie NI i muszę przyznać że to było dobre usystematyzowanie wiedzy. Nie wiem jak kształtują się ceny, ale jeżeli Self-Paced Training jest tańszy to moim zdaniem warto, można wracać do poszczególnych tematów w razie potrzeby, lub w razie wątpliwości powtarzać dany fragment szkolenia. No i dobre dla potrenowania angielskiego:-)
Awatar użytkownika
smiga
Administrator
Posty: 800
Rejestracja: 04 paź 2009 12:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2016
Lokalizacja: Słupsk

Re: Pytania na temat szkolenia Core 1 i 2

Post autor: smiga »

tomziom pisze:
Inżynier, który tam programuje w LabVIEW doradził mi zakup myDAQu. Co wy mślicie? Mam nadzieję, że to była dobra rada bo już zamówiłem ;p
Bardzo dobry pomysł.
Jest nowsza zabawka - my RIO - z większymi możliwościami ... ale jak już zamówiłeś, to powiem, że myDAQ pozwoli Ci na całkiem sporo.
Tu znajdziesz pomysły:
https://decibel.ni.com/content/communit ... q?view=all
__ Arkadiusz Śmigielski, tel. 662 01 01 74___
ObrazekObrazekObrazek
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Pytania na temat szkolenia Core 1 i 2

Post autor: bogdani »

Witam

To możesz trochę dodam nowych informacji, mianowicie ceny:

Szkolenie w Centrum Szkoleniowym w Warszawie:
Core 1: 5980 zł + VAT
Core 2: 3995 zł + VAT

Szkolenie online:
Core 1: 3995 zł + VAT
Core 2: 2985 zł + VAT

Ze swojej strony szczerze polecam programy szkoleniowe, które już przy dwóch szkoleniach się opłacają, co nie zmienia faktu że to i tak spora kwota.

Dobra wiadomość jest taka, że studenci mają 50% zniżki na szkolenia i 75% na egzaminy (mam nadzieję, że to komuś pomoże).

PS. Powyższe ceny na stanowią oferty i są aktualne w dniu pisania tej wiadomości.
Szczegółowe i aktualne informacje jak zwykle na stronach NI: http://sine.ni.com/tacs/app/fp/p/ap/ov/ ... c/pl/pg/1/
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Pytania na temat szkolenia Core 1 i 2

Post autor: bogdani »

smiga pisze:
tomziom pisze:
Inżynier, który tam programuje w LabVIEW doradził mi zakup myDAQu. Co wy mślicie? Mam nadzieję, że to była dobra rada bo już zamówiłem ;p
Bardzo dobry pomysł.
Jest nowsza zabawka - my RIO - z większymi możliwościami ... ale jak już zamówiłeś, to powiem, że myDAQ pozwoli Ci na całkiem sporo.
Tu znajdziesz pomysły:
https://decibel.ni.com/content/communit ... q?view=all
Problem tylko taki, że zdaje się na MyRIO trzeba będzie trochę poczekać, chyba nawet do 2014
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: Pytania na temat szkolenia Core 1 i 2

Post autor: PiDi »

bogdani pisze: Problem tylko taki, że zdaje się na MyRIO trzeba będzie trochę poczekać, chyba nawet do 2014
Chyba jednak nie:
http://www.ni.com/newsroom/release/stud ... -myrio/pl/
"NI myRIO będzie dostępne już na początku września 2013 roku."
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ