Generacja jednego okresu sygnału

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
bielik
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2013 11:46
Wersja środowiska: LabVIEW 8.6

Generacja jednego okresu sygnału

Post autor: bielik »

Witam wszystkich forumowiczów! Jestem tu nowy, a przygodę z LabVIEW rozpocząłem wczoraj. Odpowiedzi na moje pytanie nie znalazłem tutaj ani w google. Mam następujący program do napisania. Program ma podawac określone napięcie, które steruje aktuatorem przez kartę NI-USB 6229. Tenże aktuator powoduje zmiany w moim układzie i odczytuję z niego napięcie też przez tą kartę. Opisałem wszystko, bo może będę miał jeszcze później pytania. Jak to wygląda teraz pokazane jest w załączniku. Teraz moje pytanie. Muszę zapisac do pliku sygnał wyjściowy, ale przy podawaniu na wejście tylko jednego okresu trójkąta. Zapis do pliku juz raczej działa, ale nie mogę wykminic jak podac jeden okres trójkąta. Po tym jednym okresie program powinien zakończyc swoje działanie. Proszę o pomoc i pozdrawiam.
Załączniki
bielik.vi
(158.9 KiB) Pobrany 246 razy
program.jpg
Ostatnio zmieniony 18 lip 2013 15:05 przez bielik, łącznie zmieniany 1 raz.
TuChoLa
Posty: 25
Rejestracja: 08 maja 2012 09:48
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Re: Generacja jednego okresu sygnału

Post autor: TuChoLa »

Nie jestem pewien czy dobrze to rozumiem ale zrobiłbym to troszkę łopatologicznie, 3 razy osiągnięta wartość zero(albo zakres bardzo blisko zera - będzie bezpieczniejsze) kończy pracę programu.

W tych 3 wartościach zerowych widzę coś takiego:

1 zero - początek okresu
2 zero - przejście przez oś X, połowa okresu
3 zero - koniec okresu.
bielik
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2013 11:46
Wersja środowiska: LabVIEW 8.6

Re: Generacja jednego okresu sygnału

Post autor: bielik »

Dobrze zrozumiałeś. Może byc ten sposób jak podałeś. Mógłbyś jeszcze powiedziec dokładnie jak to zrobic? Albo zmodyfikowac to co już jest. Załączyłem swój plik .vi do pierwszego postu.
Na wszelki wypadek poniżej zaznaczony czerwonymi kreskami przebieg o który mi chodzi.
Załączniki
trójkąt.jpg
trójkąt.jpg (7.12 KiB) Przejrzano 4463 razy
ODPOWIEDZ