zmienna globalna

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
suecasa
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2013 18:26
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

zmienna globalna

Post autor: suecasa »

Witam,

Muszę zmodyfikować pewien program, pracujący na kilku podprogramach. Na głównym panelu programu potrzebuje ustalać pewien parametr, a przez wartość tego parametru mnożę wartości wrzucane na wykres w innej .vi. Wszystko działa prawidłowo, dopóki nie zmienię parametru. Tzn. Wrzucając 'Control' do zmiennej globalnej wykres jest wymnażany, ale przez tą wartość jaka była tam ustawiona pierwotnie, kiedy definiowałem zmienną globalną, mówiąc prosto, program nie 'uptade-uje' wartości liczby. Wchodząc do front panelu drugiej .vi jest tam control, ale ciągle z tą sma wartością, jaka była mu przypisana kiedy definiowałem zmienną globalną...

Mam nadzieję, że wyraziłem się jasno, przepraszam, że piszę o tak trywialnych rzeczach, ale to moje początki z LabView... będę wdzięczny za pomoc... pozdrawiam
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

zmienna globalna

Post autor: bogdani »

Witaj na forum.

Mam wrażenie, że ta zmienna globalna nie jest nią, albo korzystasz z różnych zmiennych.
Pokaż program to zajrzymy co jest nie tak, bo z twojego opisu wynika że zmienna nie aktualizuje wartości, ale już nie wynika dlaczego.
Możesz zastąpić zmienną globalną zmienną współdzieloną (Shared Variable)i sprawdzić jak się wtedy program zachowa.

bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ